نمایش خبر

برگزاری جشن بزرگ کارگری استان فارس

برگزاری جشن بزرگ کارگری استان فارس
مراسم بزرگداشت روز کارگر و تقدیر از کارگران ، گروه کاران و واحد های تولیدی نمونه استان فارس با حضور رییس موسسه کار و تامین اجتماعی ، استاندار فارس ، مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان فارس و مسئولان تشکلات جامعه کارگری و کارفرمایی و همچنین جمع کثیری از کارگران برگزار شد.

محمد علی افشانی استاندار فارس در مراسم بزرگداشت هفته کار و کارگر عنوان کرد: جامعه کارگری قشری هستند که تمام افراد جامعه به آنها مدیون هستند.

وی خطاب به جمعیت کارگری حاضر در این مراسم گفت: من هم از جنس شما هستم و در شرایط زندگی شما بزرگ شده ام، در شرایط کنونی بدیهی است حداقل دستمزدی که برای کارگران در نظر گرفته شده است پاسخگوی نیاز آنان نخواهد بود.

استاندار فارس ادامه داد: دولت تدبیر و امید منتظر فرا رسیدن روزی است که توانسته باشد مشکلی از مشکلات کارگران را حل نماید.

افشانی با اشاره به اینکه امنیت و آرامش مستلزم سرمایه گذاری است و در شرایط فعلی فارس از این حیث در شرایط مطلوبی به سر می برد عنوان کرد: تعامل بین کارگر و کارفرما عامل اصلی رونق تولید و اشتغال و توسعه استان است.

وی با تأکید بر اینکه باید قدر تولید کنندگان و نیز کارفرمایان و کسانی که در پرداخت حقوق کارگران درنگ نمی کنند را بدانیم گفت: واحدهای تولیدی که سود حاصل از فعالیت های اقتصادی خود را با کارگران سهیم می شوند در حوزه کسب و کار بسیار موفق تر هستند.

استاندار فارس با تأکید بر اینکه هیچ کس نباید نهادهای اجتماعی غیر دولتی را مزاحم خود تلقی کند، گفت: این سازمان های مردمی کمک کار و حامیان اصلی مردم و دولت هستند.

افشانی تنها راه خروج دولت از شرایط کنونی را تقویت نهادهای مردمی خصوصاً نهادهای کارگری دانست وگفت: با تمام توان از تشکل های کارگری حمایت خواهیم کرد.

سهراب مختاری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: به منظور بالا بردن توان و مهارت های جسمی تا پایان سال جاری ۱۳ طرح ورزشی برای کارگران راه اندازی می شود که از این تعداد ۴ طرح درهفته دولت به بهره برداری می رسد.

سهراب مختاری  اظهار داشت: آموزش، ارتقای مهارت های فنی و جسمی از جمله رویکردهای این اداره کل برای افزایش بهره وری در تولیدات و رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در استان است.

وی خاطرنشان کرد: استان فارس بعد از استان های تهران، خراسان رضوی و خوزستان از نظر تعداد بیمه شدگان کارگری هم طراز آذربایجان شرقی بین پنجم وششم قرارداد و در این راستا دارای فعالیت های مناسب اقتصادی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی  تصریح کرد: فعالیت های اقتصادی تابع مولفه های مختلفی  شامل بازار کار و عرضه و تقاضا است و در این رابطه استان فارس به موفقیت های چشمگیری دست یافته است.

وی عنوان نمود: یکی از اهداف اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی توجه به بهره وری و افزایش تولیدات داخلی و بومی است که در این زمینه با همت وتلاش کارگران این حرکت میسر و محقق می شود.

مختاری بیان داشت: مهم ترین  موارد رسیدن به اهداف  اقتصادی و تولیدی توجه به  فرهنگ کار و تلاش در قالب  نظم، وقت شناسی، صداقت امانتداری، پشتکار و تعامل بین تشکیلات کارگری وکارفرمایی و راه اندازی تعاونی ها  است.

علی راستگو دبیر اجرایی خانه کارگر شیراز اظهار داشت: از ۲ میلیون و ۷۰ هزار کارگر ۴۵ درصد جمعیت استان فارس را تشکیل می دهند که نیاز به توجه جدی از سوی مسئولان و دستگاه های اجرایی دارند.

 راستگو خاطرنشان کرد: جلوگیری از ورود بی رویه کالا های قاچاق، آموزش کوتاه مدت ۱۵ هزار کارگر، اشتغال ۱۵ کارگر و ساخت کانون محله برای سالمندان با کمک خیران از جمله رویکردهای این اداره کل به مسائل کارگری است.

وی در ادامه به تشریح برنامه های در دست اجرا در هفته کارگراشاره و تصریح کرد: در هفته کارگر میثاق با بنیانگذار جمهوری اسلامی  و بیعت با مقام معظم رهبری درتهران، گلباران قبور شهداء و همایش بزرگ کارگری با خانواده شهدا از جمله برنامه های اجرا شده است.

محمد رضا سپهری رئیس مؤسسه کار و تأمین اجتماعی و معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی نیز در این مراسم به تشریح برنامه ها و راهکارهای وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی برای اجرای اقتصاد مقاومتی اشاره کرد.

سپهری تأمین شرایط و فعال سازی کلیه امکانات و منابع مالی و سرمایه های انسانی و علمی کشور به منظور توسعه کار آفرینی و به حداکثر رساندن مشارکت آحاد جامعه در فعالیت های اقتصادی با تسهیل و تشویق همکاری های جمعی و تأکید بر ارتقای درآمد و نقش طبقات کم درآمد و متوسط را  از جمله عوامل موثر در تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.

وی افزود: مدیریت مصرف با تاکید بر اجرای سیاست های کلی اصلاح الگوی مصرف و ترویج مصرف کالاهای داخلی همراه با برنامه ریزی برای ارتقاء کیفیت و رقابت پذیری در تولید و فرهنگسازی و تشویق شهروندان به مصرف کالاهای داخلی و حمایت از تولید ملی از دیگر راهکارهای محقق ساختن اقتصاد مقاومتی می باشد.

سپهری ادامه داد: محور قراردادن رشد بهره وری در اقتصاد با تقویت عوامل تولید، توانمند سازی نیروی کار، تقویت رقابت پذیری اقتصاد، ایجاد بستر رقابت بین مناطق و استان ها و بکار گیری ظرفیت و قابلیت های متنوع از جمله عواملی است که می تواند به تقویت بدنه ی کار در جامعه منجر شود.
وی همچنین بر ساماندهی نیروی انسانی با ایجاد بانک اطلاعاتی نیروی انسانی و اصلاح فرآیندها و روش های انجام کار در حوزه ارتقاء شغلی جهت جذب متناسب تأکید کرد و ارتقاء منابع انسانی را از جمله برنامه های مد نظر وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی  در سال جدید اعلام کرد. 

شایان ذکر است در این مراسم از کارگران ، گروه کاران و واحد های نمونه استان فارس با اهدای لوح سپاس و تندیس جشنواره تقدیر بعمل آمد.

کارگران نمونه استان فارس

سال

بخش

نام شرکت

نام و نام خانوادگی

ردیف

94

صنعت

شیرپگاه

افشین نظری

1

94

خدمات

هفت خوان

احمد علی کشاورزی

2

94

کشاورزی

مزرعه شهبازی

ایرج شهبازی

3

93

صنعت

پتک شیراز

سید محمد عرب

4

93

کشاورزی

مزرعه کشاورزی سپیدان

غفار فروغی

5

گروه کاران نمونه استان فارس

سال

بخش

نام شرکت

نام و نام خانوادگی

ردیف

94

صنعت

صنایع شیمیایی فارس

پیام پرواسی(نماینده گروه)- سمیه محمدی- محمدرضا کشاورز

1

93

خدمات

پارس حساس

علی اکبر کلایی(نماینده گروه)- محمدحسن شهبازی- روح اله روشن نژاد- جعفر فتوت

2

93

صنعت

گلسار فارس

سمیه علیزاده(نماینده گروه) مهدی صفاپذیر- سیامک قوامی- لیلا صمدپور

3

تلاشگر نمونه استان فارس

سال

بخش

نام شرکت

نام و نام خانوادگی

ردیف

93

صنعت

گلسار فارس

حمیده یکتائیان

1

93

صنعت

لاستیک دنا

محمدحسین کیانی

2 

                

واحدهای نمونه استان فارس

سال

بخش

نام شرکت

نام و نام خانوادگی مدیرشرکت

ردیف

94

صنعت

لاستیک دنا

محمود پرهیزگار

1

94

صنعت

گلسار فارس

عبدالصمد دادگر

2

94

صنعت

فراسان

محمدرضا ظهیرامامی

3

94

کشاورزی

مانی ماس

سید محمد اسماعیل رهنما

4

94

خدمات

هفت خوان

محمد حسین حسن پور

5

93

صنعت

فراپاکس

علیرضا ظهیرامامی

6

93

صنعت

کولرهوایی آبان

رضا خیری دیزجی

7

93

صنعت

پتک شیراز

سید احمد قرشی نژاد

8

93

کشاورزی

تعاونی 21 بیضاء

حمیدرضا عبودی

9
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۴:۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید