نمایش خبر

عادلانه سازی و اصلاح یارانه‌ها به گسترش رفاه اجتماعی منجر می‌شود

عادلانه سازی و اصلاح یارانه‌ها به گسترش رفاه اجتماعی منجر می‌شود
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: اجرای طرح عادلانه سازی و اصلاح نظام یارانه‌ها گامی به سوی گسترش عدالت و رفاه اجتماعی است.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس،وحید خداپرست با بیان اینکه دولت سیزدهم براساس نظر صاحب نظران و کارشناسان اقتصادی با اجرای طرح اصلاح توزیع یارانه کالا‌های اساسی،اقدام عملی  و مهم در راستای مبارزه با قاچاق و فساد، رانت، تبعیض و همچنین تحقق عدالت اجتماعی ‌و حل مشکلات پیش آمده به دلیل توزیع ارز ترجیحی برداشته،افزود: تأمین کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم تاکنون خوب پیش رفته و در روزهای آتی نیز وضعیت بازار استان فارس براساس تصمیمات ستاد تنظیم بازار این استان بهتر خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه اجرای صحیح طرح توزیع عادلانه یارانه‌ها به رفاه اجتماعی منجر خواهد شد،تصریح کرد: دولت مردمی سیزدهم با اجرای این طرح به دنبال توزیع عادلانه یارانه‌ها و تقویت دهک‌های پایین جامعه است و این تصمیم شجاعانه و راهبردی برای توسعه اقتصادی کشور لازم و اساسی بود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، اجرای طرح مردمی سازی یارانه‌ها را سیاست مهم دولت بر مبنای عدالت‌ محوری دانست و گفت: توزیع ثروت و منابع باید به افزایش سطح رفاه اجتماعی در میان مردم منجر شود در حالی که با توزیع ارز ۴۲۰۰ تومانی دقیقا مخالف این هدف گام برداشته و بی‌عدالتی شدید را در جامعه به همراه داشت.

همگان همراهی کنند تا مردمی سازی یارانه‌ها درست اجرایی شود

خداپرست، هماهنگی و همراهی تمامی دستگاه‌های اجرایی برای نظارت و کنترل دقیق بازار در شرایط کنونی و اجرای بهتر طرح اقتصادی مهم دولت را خواستار شد و افزود: این طرح مردمی بنا بود که در سال‌های گذشته اجرایی شود اما عملیاتی نشد ولی دولت مردمی سیزدهم با جسارت و شجاعت برای تحقق عدالت اجتماعی آن را اجرا کرد تا فاصله طبقاتی در جامعه کاهش یابد.

زیان‌های ارز ۴۲۰۰ تومانی

وی ادامه داد: با تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی هزاران میلیارد تومان از جیب مردم برداشته و تنها قشری اندک در مزایای آن سهیم بودند.
خداپرست اضافه کرد: در پی تخصیص ارز دولتی شبکه ناسالم دلالی و قاچاق به وجود آمده بود که محصولات را با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد اما آن را به قیمت آزاد به دست تولیدکننده می‌رساند.
وی با بیان اینکه میزان هزینه مصرف و خرید خانوارهای ضعیف و ثروتمند که تفاوت زیادی در میزان درآمد با هم دارد در توزیع یارانه بصورت مستقیم تاثر داشت،گفت: قبل از مردمی سازی یارانه ها ، افراد ثروتمند با استفاده بیشتر از کالاها، یارانه بیشتری دریافت می‌کردند و اقشار ضعیف جامعه نیز به خاطر مصرف کمتر از یارانه کمتری نیز بهره می‌بردند.

منافع مردمی سازی و اصلاح نظام یارانه‌ها در کاهش فاصله طبقاتی

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس، اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی را به زیان آحاد مردم و خصوصا قشر ضعیف جامعه عنوان کرد و اظهار داشت: در طرح عادلانه سازی یارانه‌ها، صد در صد یارانه به مردم در دهک‌های اول تا نهم تعلق می‌گیرد بدین نحو که حدود ۹۰ درصد مردم به ازای هر نفر ۴۰۰ و یا ۳۰۰ هزار تومان بصورت ماهانه دریافت می‌کنند و حدود ۱۰ درصد از مردم نیز شامل قشر ثروتمند جامعه هیچ یارانه‌ای دریافت نمی‌کنند.

دعوت از نخبگان و رسانه‌ها برای انعکاس مزایای طرح مردمی سازی به جامعه

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس در پایان از نخبگان جامعه، کارشناسان، متخصصین حوزه اقتصاد و خصوصا اصحاب رسانه این استان در راستای آگاهی رسانی به جامعه در خصوص مزایای طرح مردمی سازی یارانه‌ها و طرح مهم اقتصادی دولت درخواست کرد تا همگان را از منافع مردمی این طرح آگاه کنند.
۱۴ خرداد ۱۴۰۱ ۱۳:۰۸
روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید