نمایش خبر

ارتقاء فرهنگ کار به رونق اقتصادی می‌انجامد

ارتقاء فرهنگ کار به رونق اقتصادی می‌انجامد
مدیر اجتماعی اداره‌کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: ارتقاء فرهنگ کار به بهینه سازی،استفاده از حداکثر ظرفیت حوزه کار و تولید می انجامد و چنانچه فرهنگ کار سالم در جامعه ارتقاء یابد به یقین فضای کسب و کار پویا،رونق اقتصادی ،بهره وری و رشد تولیدات ملی در عرصه‌های مختلف تحقق خواهد یافت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس؛شورای فرهنگی جامعه کار، تلاش و تولید استان فارس با هدف ایجاد پویایی و گسترش فرهنگ کار در محیط‌های تولیدی و جامعه کارگری و کارفرمایی این استان تشکیل شد.
مدیر اجتماعی اداره‌کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس در این نشست گفت: فرهنگ کار در ایران به نسبت جوامع توسعه یافته در سطح مطلوبی قرار ندارد.
قدر خادم الحسینی با بیان اینکه نهادینه شدن فرهنگ کار کمک زیادی به توسعه اقتصادی و اجتماعی جامعه خواهد کرد،افزود: با نهادینه شدن این فرهنگ، کار بعنوان یک ارزش در جامعه تلقی خواهد شد و همه افراد در سطوح مختلف اجتماعی کار کردن را در مسیر توسعه متوازن می دانند و با درست کار کردن به توسعه پایدار اقتصادی کمک خواهند کرد.
وی با بیان اینکه در شرایط کنونی جامعه فرهنگ کار وضعیت مناسبی ندارد،اظهار داشت: جوانان کشور ما تنها به دنبال کارهایی با زحمت کم اما درآمد زیاد و موفقیت همراه باشد.
خادم الحسینی با سخنان علامه محمدتقی جعفری اندیشمند بزرگ ایرانی اشاره کرد و ادامه داد: این عالم بزرگ معتقد بود که بزرگترین آفت اخلاقی جوامع زمانی بروز خواهد کرد که افراد بخواهند بدون تلاش و زحمت به نتیجه مطلوب دست یابند.
وی اضافه کرد: فرهنگ کار به عنوان نوعی سبک زندگی ،نقش مهم و زیربنایی در ارتقاء سطح پویایی جامعه دارد.
مدیر اجتماعی اداره‌کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس تاکید کرد: ارتقاء فرهنگ کار به بهینه سازی،استفاده از حداکثر ظرفیت حوزه کار و تولید می انجامد و چنانچه فرهنگ کار سالم در جامعه ارتقاء یابد به یقین فضای کسب و کار پویا،رونق اقتصادی ،بهره وری و رشد تولیدات ملی در عرصه های مختلف تحقق خواهد یافت زیرا یکی از مهمترین عوامل تولید،نیروی انسانی است.
بنابر این گزارش،ارزیابی اقدامات فرهنگی از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون در جامعه کارگری و کارفرمایی این استان در ۵ محور اصلی، دستور کار اصلی این جلسه شود.
ایجاد نمایشگاه کتاب و کالاهای فرهنگی ویژه کارگران ،توسعه و ترویج فرهنگ نماز، شناسایی و معرفی استعدادهای فرهنگی و هنری جامعه کارگری، اجرای برنامه‌ها و برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری، پیگیری و ساماندهی امور انجمن‌های اسلامی کارخانجات، توسعه آموزش‌های فرهنگ کار، ضرورت تولید محتوی در زمینه فرهنگ کار، ساماندهی رابطین فرهنگی و ایجاد خانه‌های فرهنگ کار در واحدهای تولیدی و ترویج سند راهبردی فرهنگ کار و تلاش استان فارس که شامل ۱۲۲ برنامه ویژه فرهنگی است ازجمله مهمترین مباحث مطرح شده در این نشست بود.
۱۸ آذر ۱۴۰۰ ۱۳:۱۴
روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید