نمایش خبر

اجرای بیش از ۶۰ برنامه و رویداد حوزه کارآفرینی در هفته جهانی کارآفرینی در استان فارس

اجرای بیش از ۶۰ برنامه و رویداد حوزه کارآفرینی در هفته جهانی کارآفرینی در استان فارس
سرپرست اداره‌کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: بیش از 60 برنامه و رویداد کارآفرینانه در سطح استان فارس برنامه‌ریزی شده که از 17 الی 23 آبانماه 1400 به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس،مصطفی هاشمی با اشاره به برگزاری این رویداد جهانی برای هشتمین سال متوالی هم‌زمان با بیش از ۱۸۰ کشور جهان در ایران و استان فارس،افزود: هفته جهانی کارآفرینی بزرگترین رویداد هماهنگ برای ترویج و ترفیع کارآفرینی در جهان است که نوامبر هر سال برگزار می‌شود و هفته جهانی کارآفرینی 2021 از 17 تا 23 آبان همزمان در بیش از 180 کشور جهان برگزار خواهد شد.
هاشمی با بیان اینکه در این رویداد هماهنگ، با تشویق افراد تلاش می‌شود تا نسل جدیدی از کارآفرینان به راه‌اندازی کسب و کار فکر و کسب و کار شخصی خود را آغاز کنند،اظهار کرد: عقیده بسیاری براین است که این کمپین عظیم جهانی می‌تواند باعث ترفیع جایگاه کارآفرینی در اذهان و افکار شده و مشوقی برای راه‌اندازی کسب و کار توسط عموم جامعه شود. 
وی معتقد است که این رویداد مراسمی برای ارج نهادن به نوآوران و خالقان اشتغال است، کسانی که ایده‌های خود را حیات بخشیدند و کسب و کاری را پایه‌گذاری کرده و باعث رشد اقتصادی در کشور خود و توسعه رفاه انسانی شدند.
سرپرست اداره‌کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس در تشریح اهداف هفته جهانی کارآفرینی گفت: یکی از مهمترین اهداف رویدادهای این هفته، تقویت اکوسیستم کارآفرینی کشور از طریق بالا بردن گرایش‌های کارآفرینانه در بین جامعه به ویژه جوانان است تا از طریق ترفیع جایگاه کارآفرینی، مشوقی برای راه‌اندازی کسب و کار توسط عموم جامعه باشد و با ایجاد اشتغال، سرعت بخشیدن به نوآوری و رشد اقتصادی نیز محقق شود.
وی اضافه کرد: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس بنا بر رسالت و ماموریت‌های محوله، هر سال در سراسر این استان نسبت به بزرگداشت این هفته از طریق برگزاری رویدادهای مختلف ترویجی نظیر کارگاه های آموزشی، جلسات گپ و گفت دوستانه با کارآفرینان و ارائه تجارب آنان، ارائه آموزش و مشاوره رایگان کارآفرینی، پخش کلیپ ها، فیلم ها، کافه های کارآفرینی مجازی و ... اقدام می کند.
هاشمی با بیان اینکه 60 برنامه و رویداد کارآفرینی برای این هفته جهانی در شیراز و سراسر استان فارس در نظر گرفته شده گفت: ازجمله این برنامه ها در سطح استان فارس می توان به رویداد اجرای روش ابداعی جهت ذخیره آب در قنوات و استفاده در فصول مورد نیاز، برگزاری وبینار کارآفرینی فناورانه، جلسه با بانوان کارآفرین و بررسی مشکلات زنان فعال در این عرصه ،برگزاری وبینار کارآفرینی اجتماعی و وبینار سیستم سازی درآمدساز(کسب و کار) و همچنین برگزاری وبینار برندسازی در بحران اشاره کرد.
وی اظهار داشت: برنامه های دیگری همچون برگزاری کارگاه‌های آموزشی سبک زندگی کارآفرینانه، زنان کارآفرین و کارآفرینی اجتماعی ،شناسایی موانع موجود در عرصه کارآفرینی از منظر کارآفرینان برتر، برگزاری رویدادهای کارآفرینی تازه شو، صندلی تجربه، ایده جو و کارگاه آموزشی آشنایی با بوم کسب و کار در این هفته در استان فارس برگزار می شود.
سرپرست اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس در ادامه با اشاره به ایام هفته کارآفرینی امسال گفت: دوشنبه  17 آبان به عنوان«کارآفرینی، تولید و اشتغال پایدار»، سه شنبه 18 آبان« کارآفرینی، مانع زدایی و مبارزه با فساد»،  چهارشنبه 19 آبان«کارآفرینی و فناوری های نوین»، پنج شنبه 20 آبان«کارآفرینی و زنان»، جمعه 21 آبان«کارآفرینی اجتماعی»، شنبه 22 آبان « نهادها، بنیادها و شبکه سازی کارآفرینی» و  یکشنبه 23 آبان « کارآفرینی، آموزش و مشاوره» نامگذاری شده است.
۱۷ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۱۸
اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید