نمایش خبر

آموزش‌های کاربردی و مهارت محور زمینه‌ اشتغال پایدار را فراهم می‌کند

آموزش‌های کاربردی و مهارت محور زمینه‌ اشتغال پایدار را فراهم می‌کند
رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان مرودشت گفت: آموزش‌های کاربردی و مهارت محور و همچنین برنامه ریزی و اجرای درست آن قطعا می‌تواند به اشتغال پایدار منجر شود.

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان مرودشت؛محمد ژوبین در دیدار مدیر جهاددانشگاهی شعبه مرودشت، گفت: شرایط اقتصادی و محدویت منابع موجود باعث شده که با حجم زیادی از بیکاران مواجه شویم ضمن اینکه ایجاد اشتغال در برخی حوزه ها نیازمند سرمایه‌گذاری کلان است.

ژوبین خاطرنشان کرد: یکی از حوزه هایی که می تواند با سرمایه کمتر برای افراد ایجاد اشتغال کند حوزه مشاغل خانگی خرد است.

وی ادامه داد: دولت ها نیز در نظر دارند با آموزش های کاربردی، تامین تسهیلات و انجام حمایت های لازم مشاغل خانگی و خرد را توسعه دهند تا افراد بتوانند با توجه به توانمندی‌های خود و سرمایه ای اندک کسب درآمد و امرار معاش کنند.

این مقام مسئول افزود: حمایتها و آموزشهای کاربردی و برنامه ریزی صحیح قطعا می‌تواند افراد را به این اهداف و اشتغال پایدار برساند.

ژوبین ادامه داد: اخیرا دستگاههای اجرایی حمایت کننده و آموزشی تمرکز و توجه خود و حتی بخشی از منابع خود را به سمت ایجاد و توسعه مشاغل خانگی هدایت کرده‌اند و بیش از گذشته در این راستا فعالیت دارند چرا که اصولاً بسیاری از افراد را صرفا می‌توان در این حوزه فعال و برای آنها بازار کار ایجاد کرد.

این مقام مسئول گفت: حوزه مشاغل خانگی دامنه، گستره و تنوع بسیاری دارد و چنانچه بتوان حوزه‌های نزدیک را بیشتر به هم مرتبط و متصل کرد و اصطلاحاً در این راستا شبکه سازی مناسب در بحث آموزش و به ویژه بازار کار و فروش ایجاد کرد بخش اعظمی از دغدغه‌ها کاسته خواهد شد.

رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان مرودشت اضافه کرد: بنابراین مشاغل خانگی می‌تواند سهم بزرگی از اشتغالزایی، تولید، صادرات و توسعه اقتصادی کشورها را در دست گیرد.

وی گفت: در این خصوص در ایران نیز طرح‌های مشاغل خانگی توسط دولت و دستگاه‌های اجرایی اجرا شده است.

ژوبین افزود: هم اکنون نیز طرح ملی توسعه مشاغل خانگی با کارفرمایی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی فعال شده و اجرای طرح را جهاد دانشگاهی عهده دار است.

شهرستان مرودشت در فاصله 45 کیلومتری شمال مرکز استان فارس قرار دارد.
۱۵ شهریور ۱۴۰۰ ۰۸:۱۵
روابط عمومی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان مرودشت |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید