نمایش خبر

وبینار پیشگیری از اعتیاد برگزار شد

وبینار پیشگیری از اعتیاد برگزار شد
وبینار پیشگیری از اعتیاد به مناسبت روزجهانی مبارزه با مواد مخدر به میزبانی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی  استان فارس ، در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی و به مناسبت پنجم تیرماه روزجهانی مبارزه با مواد مخدر وبینار مشترک اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و  سازمان بهزیستی استان فارس با موضوع  پیشگیری از اعتیاد  باحضور اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدراستان ، مدیریت ها و کارکنان ستادی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان فارس و معاونین و کارکنان ستادی سازمان بهزیستی فارس، روسا و سرپرستان و کارکنان ادارات و نمایندگی های تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستانها ،اعضای شورای هماهنگی دستگاههای تابع وزارت متبوع در شهرستانها ، کارشناسان بهداشت حرفه ای ، مسئولین خانه های بهداشت کارگری و بهبانها بصورت ویدیو کنفرانس برگزار شد. 
مدیریت اجتماعی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان فارس در ابن نشست گفت:  اعتیاد به عنوان یک آسیب اجتماعی عوارض جسمی و روانی بسیاری دارد و از مهمترین مشکلات اجتماعی ، اقتصادی و بهداشتی به شمار می‌رود.
قدر خادم الحسینی افزود: عوارض ناشی از اعتیاد باعث رکود اجتماعی در زمینه های مختلف می‌شود و تهدیدی جدی برای سلامت جامعه است.
وی ادامه داد: اگر علل گرایش افراد به موادمخدر بررسی و برطرف نشود، درمان جسمی و روانی نیز نتیجه بخش نخواهد بود و ریشه کن کردن اعتیاد به طورکامل امکان پذیر نیست.
خادم الحسینی هدف از برگزاری آیین گرامیداشت روز جهانی مبارزه با موادمخدر را کنترل آسیب های این حوزه و همگام سازی عزم ملت ها در امرمبارزه باآن، تقویت همکاری و اقدام جهانی درخصوص مبارزه با قاچاق موادمخدر و آشنایی قشرجوان با آسیب های اعتیاد دانست و گفت: هرسال به مناسبت روزجهانی مبارزه با موادمخدر شعار ویژه ای انتخاب و پیرو آن اقدامات و فعالیت‌هایی لازم برای مقابله با موادمخدر و اعتیاد برنامه ریزی وسازماندهی می شود.
وی به  شعار سال ۱۴۰۰ با موضوع حقایق درباره مواد مخدر را به اشتراک بگذاریم تا زندگی ها را نجات دهیم اشاره کرد و از همکاری سازمان بهزیستی فارس و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در راستای برگزاری این وبینار تقدیر کرد و همچنین به برگزاری مسابقات ورزشی و فرهنگی در هفته مبارزه با مواد مخدر نیز اشاره کرد و گفت: برنامه‌های آموزشی برای جامعه هدف در طول سال نیز ادامه دارد و  با اجرای طرح کاج، طرح سفیران سلامت و طرح های مشابه نسبت به آموزش سبک زندگی سالم برای جامعه هدف کارگری وکارفرمایی گام هایی برداشته خواهد شد.
رئیس اداره حمایتی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان فارس در ادامه این مراسم گفت : برای پیشگیری از اعتیاد راه ها وروش های زیادی با توجه به عوامل مختلف وجود دارد که مهمترین آن ارتقای آموزش همگانی و استفاده درست از رسانه ها برای آگاهی دادن به مردم پیرامون خطرات مواد مخدر ، تبدیل تهدیدات فضای مجازی به فرصت های مثبت و سازنده ، برنامه ریزی نهادها و مسئولین و مسئولیت پذیری و مشارکت اجتماعی برای مبارزه با موادمخدر ، توجه کودکان و نوجوانان و نیازهای آنان با افزایش حمایت و سرمایه گذاری موثر برای خانواده ها است.
منیژه پاداش نیک با بیان اینکه در این وبینار بیش از ۴۰۰ نفر شرکت داشته اند ،افزود: تا پایان سال جاری 4 وبینار دیگر نیز با موضوع پیشگیری از اعتیاد ،درمان و توانمندسازی معتادان بهبودیافته در سطح استان فارس برگزار خواهد شد.
وی اضافه کرد: در حوزه بهداشت کارمندان اداره کل در سراسر استان،سفیران سلامت اجتماعی نیز کارگاه آموزشی با عنوان سلامت روان، بیماری های قلبی و عروقی ،تغذیه و همچنین رشد جمعیت با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزاری خواهد شد.
جمشید حاتمی؛رئیس اداره امور اجتماعی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس نیز در این آیین ضمن تقدیر از همکاری همه عوامل در برگزاری این وبینار ،مهمترین مباحث این نشست را سبب شناسی اعتیاد ، شناسایی راههای توانمند سازی گروههای در معرض خطر برشمرد و اظهارداشت: با توجه به شرایط موجود کرونا آموزش های پیشگیری از آسیب ها به جامعه کارگری متوقف نخواهد شد و تا پایان سال کلاس های آموزشی به صورت حضوری و مجازی در کارگاهها سراسر فارس برگزار شود.
۱۲ تیر ۱۴۰۰ ۱۵:۱۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید