نمایش خبر

فارس در حوزه ارایه آموزش مجازی به جامعه هدف رتبه اول کشور را کسب کرد

230 هزار نفرساعت آموزش مجازی و حضوری به تعاونگران،کارگران و کارفرمایان فارس در ایام کرونا

230 هزار  نفرساعت آموزش مجازی و حضوری به تعاونگران،کارگران و کارفرمایان فارس در ایام کرونا
رئیس اداره آموزش ترویج و تحقیقات اداره‌کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان فارس با بیان اینکه از ابتدای شیوع کرونا تاکنون بیش از 230 هزار نفر ساعت آموزش مجازی و حضوری با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به تعاونگران،کارگران و کارفرمایان این استان ارایه شده، گفت: 160 هزار نفر ساعت از این آموزش‌ها بصورت مجازی در حوزه تعاونی‌ها ،کارگران و کارفرمایان بوده که فارس در این زمینه رتبه اول کشور را کسب کرده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس؛شهره گلخنی در این باره گفت: این استان با برگزاری بیش از 80 هزار نفر ساعت آموزش مجازی از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در بخش تعاون رتبه اول کشور را کسب کرده است.
رئیس اداره آموزش ترویج و تحقیقات اداره‌کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان فارس با بیان اینکه این استان در زمینه آموزش‌های حضوری نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از زمان شیوع کرونا تاکنون به میزان 70 هزار نفر ساعت آموزش در حوزه تعاون برگزار کرده،افزود: این آموزش های در زمینه‌های تخصصی، حرفه ای و مدیریتی ویژه تعاونگران و اعضای شرکت های تعاونی استان فارس بوده است.
وی ادامه داد: در حوزه ایمنی کارگری و کارفرمایی نیز بیش از 80 هزار نفر ساعت آموزش در یکسال گذشته در سطح این استان برگزار شده که در این زمینه رتبه اول کشور متعلق به فارس است.
گلخنی با بیان این مطلب که 50 هزار نفرساعت آموزش نیز ویژه کارکنان اداره‌کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس برگزارشده،اظهار داشت: آموزش های ارایه شده در این زمینه نیز براساس پیش بینی‌ها صورت گرفته بوده و حتی در بسیاری از موارد از درصد رشد بسیار بالایی نیز برخوردار بوده است.

فارس پیشتاز پژوهش کشور
 
وی در بخش دیگر سخنان خود بیان کرد: در حوزه پژوهش نیز این اداره کل در سال 99 با 150 درصد رشد رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است.
رئیس اداره آموزش ترویج و تحقیقات اداره‌کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان فارس به این مطلب که در حوزه ترویج نیز اقدامات مناسبی در سطح این استان انجام شده اشاره کرد و از تاسیس باشگاه کارآفرینی تعاونگران در فارس خبرداد و افزود: در بخش ترویج نیز نشر و اشاعه فرهنگ تعاون، انتقال دانش و مهارت‌های کاربردی به اعضای گروه‌های هدف به جد مدنظر بوده است.
وی با اشاره به افزایش کارایی تعاونی‌ها و ایجاد اشتغال با استفاده از ابزارهایی چون برگزاری گردهمایی، همایش، ایجاد واحدهای مشاوره تخصصی، بازدید از تعاونی‌ها، اجرای برنامه‌های رسانه ای‌،رادیویی و تلویزیونی بیان کرد: واحد ترویج به عنوان نظام آموزشی غیررسمی با نقشی گسترش یافته در حیطه های مختلف، اهدافی چون معرفی و انتقال آخرین یافته‌های علم و فناوری به نیروی انسانی و توانمند کردن آنها از طریق ساماندهی کار جمعی را مدنظر داشته است.
گلخنی تصریح کرد: ایجاد انگیزه و ارائه راه های جدید به منظور افزایش توان فکری و مهارت افراد جامعه خارج از مرزهای ساختار آموزشی نتیجه‌ای بوده است که حاصل شده و لذا این بخش مکمل نظام آموزشی به شمار می‌رود.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: در زمینه انجام فعالیت‌های پژوهشی نیز اتاق‌های فکر، کمیته‌های پژوهش محور، حمایت مالی از پایان نامه‌ها، حمایت مالی از میکرو پروژه‌ها، ارائه خدمات آموزشی جهت ارتقاء سطح علمی، خدمات تخصصی و مهارتی تعاونی‌ها در قالب برگزاری دوره‌های آموزشی رایگان در گرایش‌های مختلف برای مدیران، بازرسان، اعضاء و کارکنان برگزار شده است.
رئیس اداره آموزش ترویج و تحقیقات اداره‌کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان فارس در خاتمه گفت: انجام مطالعات و تحقیقات علمی در جهت شناخت بخش تعاون، جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات لازم در زمینه مسائل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و استخراج نتایج و ارائه خدمات به تعاونی‌ها و دانشجویان در قالب حمایت از طرح های تحقیقاتی در سطح این استان از اولویت‌های بخش آموزش و ترویج است.
۱۷ خرداد ۱۴۰۰ ۱۴:۰۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید