نمایش خبر

مجمع خیرین کارآفرینی استان فارس تاسیس شد

مجمع خیرین کارآفرینی استان فارس تاسیس شد
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: مجمع خیرین کارآفرینی فارس با هدف تکمیل زنجیره اشتغالزایی در سطح این استان راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس،سهراب مختاری یکشنبه در آیین گشایش مجمع کارآفرینی این استان گفت: راه اندازی این مجمع ۱۰ سال در حال پیگیری بود اما نباید با تصمیم عجولانه کار سطحی انجام می گرفت.

وی با بیان اینکه در حوزه کارآفرینی آموزش ،اشتغال،بازاریابی و فروش موضوعاتی مهم تلقی می شود،گفت: برای تکمیل این زنجیره کار باید از ریشه انجام شود که کارآفرینی ریشه و تنه اصلی این درخت است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس ادامه داد: دولت ،دستگاه‌های اجرایی و سایر نهادهای متولی در حوزه اشتغال وظایف خود را انجام می دهند اما در زمینه اشتغال استان فارس خلا وجود مجمع خیرین همواره وجود داشت.

وی بر این مطلب که در انجام کار خیر باید دقت و نظارت جدی صورت گیرد که کار از مسیر اصلی منحرف نشود،افزود: در این مجمع نیز افرادی باید مدیریت و هدایت کار را به دست می گرفتند که دغدغه اجتماعی و کار خیر اصولی را داشته باشند که تیم کنونی و در راس آن مدیرعامل مجمع خیرین کارآفرینی فارس این خصوصیات را دارند.

مختاری اضافه کرد: امور زیرساختی و ساختاری مورد نیاز تشکیل این مجمع در بخش اشتغال اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس دنبال و انجام شده و امروز یکشنبه دوم خرداد 1400 شاهد آغاز به کار رسمی این مجمع هستیم.

وی در ادامه به اهداف تشکیل مجمع خیرین کارآفرینی فارس اشاره کرد و گفت: تامین حداقل های مورد نیاز متقاضیان برای راه اندازی شروع مجدد یا ادامه فعالیت، ایجاد فرهنگ خوداتکایی ،کار و تلاش و روحیه انفاق، ایجاد احساس کرامت انسانی و مفید بودن در جامعه توسط خیرین، بالابردن سطح تولید در حد ظرفیت موجود در واحدهای اقتصادی استان، استفاده از ظرفیت رسانه ها و شبکه های اجتماعی و سازمان های متولی ،بهره از ظرفیت خیرین،برنامه ریزی و سازمان دهی برای جذب کمک های نیک اندیشان و دستگاه های اجرایی و نحوه استفاده از این کمک ها، حضور ،مشارکت و سرمایه گذاری در اجرای ایده ها و طرح های کاربردی و کارآفرینانه جهت تجاری سازی و تکمیل چرخه ایده تا محصول ازجمله اهداف تاسیس این مجمع بوده است.

مختاری در ادامه سخنان خود اظهار داشت: هدف کلی از ایجاد این مجمع این بوده که بتوان کار خیر را وارد چرخه اشتغالزایی استان فارس کرد.

وی ادامه داد: این مجمع می تواند با برگزاری دوره های  آموزشی و حمایت از کارآفرینان استان به نتیجه مطلوب دست یابد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس عنوان کرد: اداره کل فنی و حرفه ای فارس نیز باید در حوزه آموزش کارآفرینی به مجمع خیرین کارآفرینی استان کمک کند.

وی با بیان اینکه برای ایجاد این مجمع خیرین نظامنامه‌ای تنظیم و پیرو آن تفاهمنامه‌هایی با دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مرتبط بخش خصوصی و دولتی منعقد شده در خاتمه گفت: شورای سیاست گذاری ،هیات مدیره و مدیرعامل جز ارکان مجمع کارآفرینی استان است که استاندارفارس نیز رییس این مجمع و مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی نیز دبیر و سایر نهادهای مربوطه نیز عضو آن هستند.

 مجمع خیرین به کارآفرینان فارس کمک فکری ارایه کند

مدیرکل کمیته امداد استان فارس نیز در ادامه این آیین گفت: شکل گیری مجمع خیرین کارآفرینی استان اقدامی شایسته و قابل تقدیر است و به واقع جای آن در اقدامات خیرخواهانه این استان خالی بود.

محمدبذرافشان افزود: مجمع خیرین کارآفرینی استان فارس باید جز کمک مالی کمک فکری نیز به کارآفرینان جوان این خطه پهناور ارایه داده و زمینه ای برای خلق این ایده و طرح‌های نو ایجاد کند.

 

۴ خرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۱۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید