نمایش خبر

4 طرح تعاونی صنعتی و تولیدی در آباده افتتاح و کلنگ زنی شد

4 طرح تعاونی صنعتی و تولیدی در آباده افتتاح و کلنگ زنی شد
آیین افتتاح طرح‌های صنعتی بزرگ کشور بصورت همزمان با دستور حجت الاسلام حسن روحانی ریاست جمهوری برگزار شد که تعدادی از این طرح ها در شهرستان آباده قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان آباده؛طرح تولیدی کاشی دیوار و کف آباده ازجمله این پروژه‌ها بود که با حضور رئیس جمهور بصورت ویدیو کنفرانس و با حضور استاندار فارس، رحیم زارع نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی،  سهراب مختاری مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی ، رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت و سایر مدیران ارشد استانی و شهرستان آباده افتتاح شد.

مدیرعامل کارخانه کاشی آباده در این آیین گفت: این شرکت در زمینی به مساحت ۱۴۰ هزار مترمربع در شهرک صنعتی آباده افتتاح شد. احمدرضا باقری افزود: ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار صرف ایجاد این کارخانه شده است.

وی با بیان اینکه فاز اول این کارخانه دارای ظرفیت سالانه ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار متر مربع انواع کاشی کف و دیوار را دارد،گفت: با بهره برداری از این کارخانه ۱۵۰ نفر بصورت مستقیم و ۶۰۰ نفر بصورت غیر مستقیم مشغول به کار خواهند شد.

مدیرعامل کارخانه کاشی آباده ادامه داد: در مراحل ساخت و تجهیز این کارخانه از حداکثر ظرفیت سازنده‌های داخلی بهره برداری شده است ،کارخانه کاشی آباده جز اولین شرکت هایی است که تجهیزات قسمت تهیه بدنه را از محل تولیدات داخلی تامین کرده است.

وی اضافه کرد: با توجه به وجود معادن خاک نسوز در سطح شهرستان طرح های تولیدی کاشی و سرامیک بعنوان واحدهای فرآوری محصولات یاد شده است که می‌توان این طرح ها را در اولویت حمایت قرار داد.

باقری بیان کرد :فاز اول تولید آزمایشی این کارخانه سپری شده است و امروز با دستور رییس جمهور فاز نهایی تولید این واحد آغاز شد.

مدیرعامل کارخانه کاشی صدف سرام استقلال آباده در پایان تاکید کرد: این درخواست وجود دارد که با اختصاص تسهیلاتی به مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان برای طرح توسعه این شرکت که باعث ایجاد ۵۰۰ فرصت شغلی خواهد شد موافقت شود.

رییس جمهور نیز در این آیین گفت: افتتاح کارخانه کاشی آباده موجب آبادانی بیشتر این شهرستان و استان فارس خواهد شد.

حجت الاسلام حسن روحانی به سابقه سخنرانی خود قبل از انقلاب اسلامی در شهرستان آباده اشاره کرد و افزود: مردم آباده و فارس همواره در مسیر حمایت از انقلاب اسلامی حرکت کرده‌اند.

وی در پاسخ به درخواست تخصیص تسهیلات مدیرعامل کارخانه کاشی آباده نیز به وزیر صمت دستور داد که در این زمینه همکاری و رسیدگی لازم را انجام دهد.

در ادامه این افتتاحیه ها کلنگ کارخانه کاشی هخامنش با سرمایه گذاری آقای دهقان با حضور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس، نماینده مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان و بهرام هاشمی رئیس اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی آباده و دیگر روسای شهرستان  به زمین خورد.

نیک مرام فرماندار شهرستان آباده گفت: ساخت کارخانه کاشی و سرامیک هخامنش در زمینی به مساحت ۲۰ هکتار با اعتباری افزود بر 600 میلیارد تومان آغاز شد.

وی افزود: پیش بینی می‌شود در این کارخانه سالانه ۱۸میلیون مترمربع انواع کاشی و سرامیک تولید شود. به گفته نیک مرام؛ با بهره برداری از این کارخانه برای ۵۵۰ نفر شغل ایجاد می‌شود.

همچنین در ادامه افتتاحیه ها از اولین فاز گلخانه پالیز گیاه در منطقه اسد آباد شهرستان آباده با مساحت ۲۵۰۰ متر مربع ، افتتاح گردید .بهرام هاشمی رئیس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی آباده گفت: این گلخانه با هزینه سیزده میلیارد ریال و با کشت  فلفل دلمه ای فعالیت خود را آغاز کرده است.

بهرام هاشمی افزود : با بهره برداری از این گلخانه باعث افزایش تولید در واحد سطح و بالابردن کیفیت محصول تولیدی و عدم وابستگی تولید به شرایط محیطی و امکان بازار یابی مناسب و تنظیم برنامه کشت مطابق با نیاز بازار و تداوم کار و تولید محصول در تمام فصول سال با توجه با امکان کنترل عوامل محیطی و تنظیم شرایط مورد نیاز گیاه و ایجاد فرصت های شغلی مناسب برای جوانان و دانش آموختگان کشاورزی  و استفاده از اوقات فراغت کشاورزان در فصل های پاییز و زمستان و صرفه جویی در مصرف آب خواهد شد.

در پایان این مراسمات دفتر کشت و صنعت عظیمی افتتاح شد.این گروه تولیدی با سرمایه ای بالغ بر ٣٢٠ میلیارد ریال و اشتغال  ٣٠٠نفر در زمینه های پرورش و تولید مرغ گوشتی ،تخم مرغ، نهال ها و میوه های استوایی اعم از پایایا، بلوبری، فیسالیس، گواوا، آووکادو و تولید و توزیع میوه زردآلو، آلوچه، انار و سیب درختی، پرورش بزسانن و مورسیاه به مدیریت مهندس علی عظیمی مشغول به فعالیت می باشد.

شهرستان آباده در فاصله ۲۷۶ کیلومتری از شمال شهر شیراز واقع شده است.

۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ۱۴:۱۳
روابط عمومی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان آباده |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید