نمایش خبر

2 کارگاه‌ ساختمانی در کازرون به دلیل نقض ایمنی پلمپ شد

2 کارگاه‌ ساختمانی در کازرون به دلیل نقض ایمنی پلمپ شد
تعدادی از کارگاه‌های خطرناک و حادثه خیر کازرون ایمن سازی و 2 کارگاه نیز به دلیل نقض مقررات ایمنی در این شهرستان پلمپ شد.

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان کازرون ، تعدادی از کارگاههای ساختمانی خطرناک حادثه خیز در کازرون ایمن سازی و دوکارگاه به دلیل نقض مقررات ایمنی وآئین نامه های حفاظت و بهداشت کار بنا بر بازرسی مصطفی محمودیان بازرس کار اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی  شهرستان کازرون و درخواست مکتوب این اداره به دستور دادستان کازرون  پلمپ شد.

رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان کازرون در حاشیه پلمپ این دوکارگاه به اهمیت رعایت مقررات ایمنی ، حفاظت  و بهداشت کار درکارگاهها به منظور پیشگیری از وقوع حادثه ، فوت و نقص عضو افراد اشاره کرد و افزود: با توجه به رتبه نخست بخش ساختمان در حوادث  ناشی ازکار در کشور و در راستای اجرای طرح ساماندهی و ایمن سازی کارگاه های ساختمانی شهرستان کازرون، از عملیات های ساختمانی متعدد در سطح شهرستان بازرسی بعمل آمد.

مصطفی خیّر گفت: پس از مشاهده نواقص ایمنی و نقاط حادثه ساز نظیر تجاوز به حریم شبکه برق فشار متوسط ، گود برداری های غیر ایمن ، اجرای داربست های نا ایمن و... به استناد ماده ۱۰۵ قانون کار  به کارفرمایان متخلف تذکرات قانونی جهت رفع ایرادات ابلاغ شد که در نهایت یک کارگاه به دلیل انجام عملیات ساختمانی در حریم فشار برق متوسط و یک کارگاه  به دلیل گود برداری غیرایمن، عدم توجه به اخطارهای قانونی صادره و عدم رفع نواقص با هماهنگی دادستان کازرون، مرجع انتظامی و بازرس کار قرار تعطیلی و پلمپ کارگاهها تا زمان رفع خطر صادر  و اعمال قانون شد.

شهرستان کازرون در فاصله ۱۲۰ کیلومتری غرب شیراز قرار دارد.

۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ۱۳:۴۵
روابط عمومی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان کازرون |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید