نمایش خبر

در آیینی با حضور وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی:

۴ واحد تولیدی فارس در ایام کرونا منتخب ملی معرفی شدند

۴ واحد تولیدی فارس در ایام کرونا منتخب ملی معرفی شدند
۴ واحد تولیدی استان فارس استان فارس در همایش ملی تجلیل از خانه‌های بهداشت کارگری برتر، کارفرمایان برگزیده حوزه مسئولیت پذیری اجتماعی و کارفرمایان سلامت محور در هنگامه شیوع کرونا بعنوان منتخب ملی معرفی و از سوی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی تقدیر شدند.
به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس؛این همایش با حضور محمد شریعتمداری؛وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی بصورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.

در این آئین کارخانه گلسار فارس منتخب ملی کارفرمایان برگزیده حوزه مسئولیت پذیری اجتماعی به جهت ارتقای سلامت نیروی کار، سالم سازی محیط کار و حفظ اشتغال موجود در شرایط کرونا شناخته و به همین جهت وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی از مدیرعامل این شرکت تقدیر کرد.

این واحد تولیدی علیرغم وجود کرونا و بروز مشکلات متعدد در حوزه اقتصادی در سال جاری نه تنها تعدیل نیرو نداشته بلکه ۱۲۰ نیروی جدید نیز استخدام کرده و همچنین دستورالعمل های بهداشتی نیز در این واحد تولیدی در سطح بسیار مناسبی رعایت شده است.

در این همایش ملی و در بخش کارفرمایان سلامت محور نیز ۲ کارخانه لاستیک دنا و شرکت پشم شیشه استان فارس بعنوان منتخب ملی معرفی شدند.

در بخش خانه‌های بهداشت کارگری برتر نیز خانه کارگر ۲ واحد تولید این استان شامل شرکت لبنیاتی رامک و شرکت گلسار فارس بعنوان واحد‌های برتر معرفی شدند.

عملکرد واحد‌های تولیدی در ایام شیوع کرونا، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ،پیشگیری از ابتلای کارگران به این بیماری و عدم اخراج نیرو ازجمله شاخص‌های انتخاب واحد‌های برتر در این همایش بوده است.

براساس مفاد قانون کار واحدهای تولیدی و صنعتی با 50 نفر نیروی کار و بیشتر مکلف به ایجاد خانه های بهداشت کارگری هستند. خانه های بهداشت کارگری به منظور ارتقاء سطح سلامت کارگران از طریق انجام مراقبت‌های بهداشتی، همکاری در شناسایی، ارزیابی و کنترل عوامل زیان آور و جلوگیری از بروز سوانح و حوادث محیط کار در کارگاه‌های  50  نفر شاغل به بالا ایجاد می شوند .  در خصوص شاخص های ارزیابی خانه های بهداشت کارگری برتر باید گفت که شاخص‌های اصلی ارزیابی و امتیازدهی به خانه‌های بهداشت کارگری برتر  شامل نصب تابلو و پوستر، مناسب بودن فضای فیزیکی، وضعیت سرمایشی و گرمایشی، ثبت تعداد مراجعات، نظارت بر آب آشامیدنی، انجام معاینات دوره ای ، انجام معاینات قبل از استخدام، تجهیزات فنی، وضعیت انطباق داروهای موجود با لیست دارویی و دستورالعمل شرایط نگهداری داروها و تاریخ انقضای داروهای موجود ،تعداد دوره های آموزشی برگزار شده در خصوص پیشگیری از آسیبهای اجتماعی جامعه کارگری، اجرای طرح کاج ( کاهش اعتیاد در جامعه کار و تولید و آموزش های سبک زندگی سالم ویژه کارگران و خانواده های انها و... ) رعایت و اجرای پروتکل‌های بهداشتی و غربالگری کارگران در خصوص جلوگیری از شیوع ویروس کرونا  و غیره است که از سوی حوزه امور اجتماعی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی،نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل درمان تأمین اجتماعی که عضو شورای هماهنگی ارائه خدمات بهداشتی به بیمه شدگان تامین اجتماعی هستند  بررسی و نفرات برتر استان معرفی می شوند. با شیوع ویروس کرونا نقش خانه های بهداشت‌های کارگری در محیط های کاری در مهار و همچنین حفظ و صیانت از سلامت کارگران و سالم سازی محیط کار از این بیماری در  رونق وجهش تولید بسیار چشمگیر بوده است .  ماده 147قانون کار جمهوری اسلامی ایران، دولت را مکلف به ارائه خدمات بهداشتی به کارگران کرده است، از این رو از سال 1366 برنامه مشترک ارائه مراقبت‌های اولیه بهداشتی به بیمه شدگان با همکاری مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تامین اجتماعی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بهداشتی اجرا می‌شود. شایان ذکر است در استان فارس  185 خانه بهداشت کارگری فعال هستند که به ارائه خدمات بهداشتی در محیط های کار و تولید می پردازند.

ازجمله شاخص های رتبه بندی و انتخاب کار فرمای سلامت محور می توان به مداخلات مدیریتی در محل کار،وجود منشور اخلاق کاری، مسائل رفاهی و تفریحی کارکنان (فصل 8 قانون کار، ماده 148-156 )، وجود برنامه راهبردی، وجود منشور پاسخگویی، وجود روال های ضد تبعیض،پیاده سازی استاندارد ISO9000)سیستم مدیریت کیفیت)،فرهنگسازی ایمنی، بهداشت و محیط زیست در محیط های کار(سرپوشیده و روباز)،وجود تقویم آموزشی کارکنان در حوزه سلامت (برنامه EAPمداخلات ایمنی و کاهش حوادث،چک لیست مربوط به ایمنی از چک لیست HSE، فرم ثبت حوادث، ارزیابی کیفی ریسک های ایمنی،رعایت فصل 4 قانون کار، ماده 85-106،مداخلات کاهش عوامل خطر کارکنان و خانواده،ایجاد مکانی برای بهبود، ریکاوری و ارتقای سلامت کارکنان،ارزیابی مخاطرات سلامت جسمی روانی و اجتماعی (برنامه EAP)، ارزیابی کیفی یا نیمه کمی ریسک های بهداشتی، تسهیلات کاهش استرس کارکنان در محل کار (برنامه EAP)، پیاده سازی استاندارد سری 18000 ISO ،میزان رعایت اصول زیست محیطی در چرخه تولید تا مصرف نهایی محصول، وجود شواهد مدیریت سالم پسماند ،وجود شواهدی دال بر آسیب زا نبودن پسماند ناشی از مصرف محصول ، رعایت پیوست سلامت HIA، رعایت پیوست زیست محیطی EIA،رعایت ماده 37 قانون برنامه پنجم توسعه (اقدامات و کالاهای آسیب رسان به سلامت)،پیاده سازی استاندارد سری 14000 ISO و برنامه های خلاقانه کارفرمایان در زمینه سلامت محوری اشاره کرد.

۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ۱۰:۲۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید