نمایش خبر

فارس پایلوت توسعه کسب و کار و کارآفرینی می‌شود

فارس پایلوت توسعه کسب و کار و کارآفرینی می‌شود
مشاور وزیر و سرپرست دفتر سیاستگذاری و توسعه اشتغال وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: بزودی فارس بعنوان پایلوت توسعه کسب و کار و کارآفرینی کشور معرفی می شود تا از بعد سیاست گذاری و برنامه ریزی و همچنین شناسایی مشکلات در سایر استانها نیز اجرایی شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس؛علاالدین ازوجی چهارشنبه در آیین افتتاح مرکز کارآفرینی سونر در شیراز با بیان اینکه فارس اخیرا بعنوان یکی از استان های پیشرو در حوزه اشتغال و کارآفرینی مشخص و مورد تقدیر وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی قرار گرفته است،گفت: ایجاد و حمایت از تاسیس مراکز کارآفرینی در سطح کشور برای مردم دستاورد واقعی به همراه خواهد داشت.

ازوجی بیان کرد: زمان اسکان توریست ها در کشورهای جهان بطور متوسط ۵ روز و این مدت زمان در ایران حدود ۳ روز است،زیرا جذابیت های توریستی در کشور ما کم و همین موضوع در کاهش مدت زمان سفر گردشگران خارجی تاثیرگذار است.

وی ادامه داد: جذابیت‌های گردشگری عامل مهمی برای افزایش مدت زمان اسکان و سفر است و اگر تعداد واحدها و تاسیسات گردشگری به لحاظ کمی و کیفی افزایش یابد تاثیر مستقیمی بر افزایش مدت زمان سفر خواهد گذاشت.

وی اضافه کرد: اساتید هنری و فرهنگی سرمایه‌های کشور هستند و ظرفیتی برای جذب توریست بشمار می روند که استفاده از این ظرفیت های توریستی مهم و ارزشمند وظیفه حاکمیت است.

مشاور وزیر و سرپرست دفتر سیاستگذاری و توسعه اشتغال وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی معتقد است که اتکای صرف به برنامه های سنتی جوابگوی نیازهای امروز جامعه نیست.

وی اظهار داشت: مدیریت بازار کار و کارآفرینی اصل مهمی است که توجه به آن جذابیت سرمایه گذاری را افزایش و تنوع ثروت آفرینی را محقق خواهد کرد.

فعالین صنایع دستی و کارگران ساختمانی از چتر حمایتی بیمه بهرمند شوند

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: حمایت بیمه‌ای از فعالین صنایع دستی و استادان و هنرمندان این حوزه و همچنین کارگران ساختمانی امری ضروری است که در نهایت به توسعه صنعت گردشگری و اقتصاد منجر خواهد شد.

سهراب مختاری چهارشنبه در  آیین افتتاح مرکز کارآفرینی صنایع دستی سونر به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به نام جهش تولید اشاره کرد و گفت: در سیاستگذاری حوزه اشتغال ضروری است که از فعالین عرصه تولید صنایع دستی و استانداران این بخش همانند قالی‌بافان و یا در حوزه‌های دیگر ازجمله کارگران ساختمانی از نظر پوشش بیمه‌ای به نوعی که امکان آن وجود داشته باشد حمایت شوند.

تعداد دفاتر کارآفرینی در فارس 7 برابر شده است

وی اظهار داشت:  اعتبارات خوبی از محل تسهیلات مشاغل روستایی و عشایری برای توسعه صنایع دستی اختصاص پیدا کرده که تا حدودی برای حفظ وضعیت موجود گره‌گشا بوده است.

مختاری افزود: با هدف ایجاد بستری برای توسعه کارآفرینی در این استان،دفاتر کارآفرینی از ۴ به ۲۹ مورد افزایش پیدا کرده است.

وی با بیان این مطلب که برای ایجاد اشتغال باید روحیه کارآفرینی را در جامعه تقویت کرد،گفت: امروز مرکز کارآفرینی جدیدی در حوزه صنایع دستی در شیراز با همت بخش خصوصی و حمایت های دولت با حدود ۷ میلیارد تومان اعتبار با هزار و 400 مترمربع زیربنا در شیراز تاسیس شد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس بیان کرد: با ایجاد این مجموعه برای جوانان جویای کار  با توانمند سازی آنها  اشتغالزایی شده و این مجموعه از بخش هایی مانند مشاوره ،آموزش، مهارت آموزی،تولید ،عرضه و صادرات محصولات صنایع دستی تشکیل شده است.

۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۹:۴۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید