نمایش خبر

عملکرد توسعه‌ای شهرستان بوانات تبیین شود

عملکرد توسعه‌ای شهرستان بوانات تبیین شود
رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان بوانات گفت: تبیین عملکرد دستگاه ها و نقشی که در توسعه شهرستان داشته اند می تواند جوانان امروز کشور را نسبت به خدمات نظام جمهوری اسلامی و رفع وابستگی آگاه کند.

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان بوانات؛به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، جلسه شورای هماهنگی دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در شهرستان بوانات با حضور دستگاه های عضو در محل مرکز آموزش فنی و حرفه ای این شهرستان برگزار شد.

رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی در ابتدای این جلسه ضمن گرامی داشت دهه پر فروغ فجر انقلاب اسلامی گفت: تبیین عملکرد دستگاه ها و نقشی که در توسعه شهرستان داشته اند می تواند جوانان امروز کشور را نسبت به خدمات نظام جمهوری اسلامی و رفع وابستگی آگاه کند،لذا به مناسبت های مختلف ضروری است با استفاده از ابزارهای در اختیار از جمله فضای مجازی و رسانه محلی نسبت به خدمات ارایه شده به مردم و پیشرفت هایی که پس از انقلاب حاصل شده است گزارشات مبسوطی از سوی دستگاه های اجرایی ارایه شود.

اسماعیل علوی در ادامه به تبیین عملکرد اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی پرداخته و افزود: اداره امور اجتماعی شهرستان بوانات در سال 1375 با هدف خدمات رسانی به جامعه کارگری و کارفرمایی در شهرستان راه اندازی شده و در ابتدا اداره در ملک استیجاری استقرار داشته که در سال 90 در زمینی به مساحت 1500 متر مربع و زیربنای 180 مترمربع با امکانات کامل خدمات در شان ارباب رجوع ارایه می کند.

 وی در ادامه خاطرنشان کرد: اداره تعاون شهرستان نیز از سال 88 به صورت نمایندگی با هدف ترویج فرهنگ تعاون ، تشکیل و توسعه تعاونی ها ، نظارت بر عملکرد تعاونی ها و آموزش در شهرستان تاسیس شد که در اواخر سال 1390 این دو اداره با یکدیگر ادغام شده و با نام اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در حال ارایه خدمات به مشمولین قانون کار، مشاغل خانگی و تعاونگران می باشد.

در ادامه جلسه هر یک از حاضرین گزارشاتی از عملکرد دستگاه های اجرایی تحت نظارت خود ارایه کردند.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بوانات نیز در این جلسه ضمن تبیین خدمات ارایه شده توسط مرکز آموزش فنی و حرفه ای بوانات حسب ماموریت های مورد انتظار از ابتدای سال جاری در حوزه های آموزشی ، عمرانی و تجهیزاتی و همچنین خدماتی و عمومی عملکردهای قابل قبولی داشته است.

منتها فتاحی در ادامه به تبیین آموزش هایی که در قالب تفاهم نامه با دستگاه های اجرایی به جامعه هدف ارایه شده پرداخته و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون مجموع آموزش های فنی و حرفه ای به افراد جامعه هدف آموزش و پرورش ،بهزیستی،بازداشتگاه و سایر دستگاهها داشته در سال جاری بالغ بر 123 هزار و 210 نفر ساعت بوده که خوشبختانه توانستیم عملکرد قابل قبولی را دراین زمینه داشته باشیم .

وی در ادامه به اعتبارات عمرانی اشاره و عنوان کرد: در سال جاری اقدامات لازم درخصوص انجام تعمیرات مربوط به سقف سوله ،دیوار مهمانسرا و تهیه و نصب ایزگام سقف نمازخانه مرکز و همچنین راه اندازی سالن جدید آزمون صورت گرفته شده است.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای بوانات در پایان از راه اندازی کارگاه تولید ماسک با رعایت کلیه استاندارد های بهداشتی در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بوانات خبر داد.

در پایان جلسه از کارگاههای آموزشی فنی و حرفه ای بازدید به عمل آمد.

بوانات از شهرستان های شمال فارس  است که فاصله مرکز آن با شیراز حدود ۲۵۰ کیلومتر است.

۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۰۱
روابط عمومی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان بوانات |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید