نمایش خبر

گامی در راستای تامین مسکن کارگران و بازنشستگان فارس

گامی در راستای تامین مسکن کارگران و بازنشستگان فارس
سومین جلسه برنامه‌ریزی و هماهنگی تامین مسکن کارگران ،بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی و تعاون گران استان فارس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس؛این نشست با حضور مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس، تشکلات عالی کارگری و کارفرمایی ،کانون کارگران بازنشسته تامین اجتماعی ،اتاق تعاون،خانه کارگر ، معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی  استان فارس برگزار شد.
در این جلسه تصمیماتی درباره نحوه اطلاع رسانی و استفاده حداکثری خانواده بزرگ تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان در تامین مسکن کارگران،بازنشستگان،مستمری بگیران و زنان سرپرست خانوار فارس با استفاده از ظرفیت طرح اقدام ملی مسکن اتخاذ شد.
براین اساس بزودی اقدامات لازم برای بیش از سه هزار نفر از ١٣هزار متقاضی مسکن اجتماعی کارگری که درخواست‎‌هایشان تکمیل شده شروع می‌شود.
با توجه به هماهنگی‌های بعمل آمده در این جلسه و ارتباط تلفنی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس با معاون فرهنگی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی،وی از مساعدت‌های ویژه این وزارتخانه در تخصیص تسهیلات علاوه بر وام یکصد میلیونی وزارت راه و شهرسازی و استفاده از ظرفیت موسسات اقتصادی وابسته به وزارت تعاون برای تامین مصالح ساختمانی مورد نیاز متقاضیان کارگر ،بازنشسته کارگری و تعاون گران خبر داد.
براساس مذاکرات صورت گرفته در این نشست بزودی تفاهم نامه ای بین ادارات کل تعاون کار و رفاه اجتماعی و مسکن و شهرسازی فارس نیز در راستای تامین مسکن کارگران با کمک کارفرمایان و تعاون‌گران منعقد خواهد شد.
۱۷ دی ۱۳۹۹ ۱۰:۱۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید