نمایش خبر

اختصاص بیش از 400 میلیارد تسهیلات به 12 تعاونی مرودشت

اختصاص بیش از 400 میلیارد تسهیلات به 12 تعاونی مرودشت
کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری مرودشت با دستور کار تشکیل شرکت تعاونی توسعه و عمران این شهرستان و اعلام خبر تخصیص بیش از 400 میلیارد ریال اعتبار برای 12 شرکت تعاونی مرودشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان مرودشت؛معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه مرودشت در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری این شهرستان گفت: با تلاش دستگاههای اجرایی شهرستان تاکنون 73 درصد تسهیلات کرونایی اختصاص یافته به مرودشت جذب شده است.

رهام پیکری ادامه داد: در بین شهرستانهای فارس پس از مرکز استان ،بیشترین میزان تسهیلات پرداختی در مرودشت انجام شده است.

فرماندار شهرستان مرودشت با ابلاغ دستورالعمل پرداخت تسهیلات حمایتی دولت در حوزه ورزش، جوانان و گردشگری،گفت: در تصمیمات اخیر ستاد ملی کرونا مجددا برای بنگاههای حوزه ورزش و جوانان و همچنین حوزه گردشگری تسهیلاتی در نظر گرفته شده که می بایست اداره ورزش و جوانان و اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری با تلاش مضاعف و اطلاع رسانی قوی به جامعه هدف حداکثر این تسهیلات را جذب کنند.

وی تحقق عدالت اجتماعی را در سایه تشکیل شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان عنوان کرد و افزود: روسای ادارات مرودشت باید حداکثر همکاری را با اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور تشکیل تعاونی توسعه و عمران شهرستان داشته باشند به گونه‌ای که تا پایان سال شاهد تشکیل این شرکت تعاونی در شهرستان بوده زیرا حضور حداکثری مردم شهرستان در این شرکت تعاونی یکی از زمینه های مهم جهت توسعه عدالت اجتماعی خواهد بود.

400 میلیارد ریال تسهیلات،دستاورد سفر معاون تعاون کشور به مرودشت

سرپرست اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان مرودشت نیز در ادامه این جلسه گزارشی از حضور معاون امور تعاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در شهرستان مرودشت ارائه کرد و گفت: خوشبختانه در این سفر برای تعداد 12 شرکت تعاونی بیش از 400 میلیارد ریال تسهیلات مصوب شد.

محمد ژوبین افزود: ثبت نام متقاضیان حوزه ورزش و جوانان و هم چنین ثبت نام متقاضیان حوزه گردشگری جهت دریافت تسهیلات کرونا در سامانه کارا فعال شده و از هم اکنون این متقاضیان می توانند درخواست خود را ثبت کنند.

وی بیان کرد: تشکیل شرکت تعاونی توسعه و عمران منوط به پذیره نویسی حداقل هزار و 600 نفر عضو می باشد که نیاز به تلاش و پیگیری همه ادارات در اطلاع رسانی و ترغیب مجموعه تحت پوشش خود و اطلاع رسانی عمومی برای عضویت در تعاونی توسعه و عمران شهرستان دارد.

وی اضافه کرد: یکی از بسترهای مهم فعالیت در شهرستان و اولویت بخشی در واگذاری پروژه های محلی به مردم هر منطقه تعاونی های توسعه و عمران است و شهرستان مرودشت می تواند با عضویت حداکثری مردم موجبات ایجاد جهش اقتصادی را فراهم کند.

ژوبین در بهش دیگری از سخنان خود مشوق بیمه ای را طرحی قابل توجه برای کارفرمایان در جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی عنوان کرد و گفت: طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی در سطح این شهرستان در دست اجرا است و دولت طرح مشوق بیمه ای را نیز برای اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی در نظر گرفته و در این طرح 20 درصد سهم حق بیمه کارفرمایی به ازای بکارگیری هر نیروی کار فارغ التحصیل به طور ماهانه به حساب کارفرما واریز می شود و از طرفی این طرح محدودیت جذب تعداد نیرو نیز ندارد.

شهرستان مرودشت در فاصله 45 کیلومتری شمال شیراز واقع شده است.

۱۱ دی ۱۳۹۹ ۰۸:۵۵
روابط عمومی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان مرودشت |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید