نمایش خبر

رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی لارستان:

ثبت اطلاعات پرداخت های حمایتی، مبنای معافیت مالیاتی خیریه ها است

ثبت اطلاعات پرداخت های حمایتی، مبنای معافیت مالیاتی خیریه ها است
معاون مدیرکل و رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی لارستان گفت: همه مؤسسات خیریه شهرستان های لارستان و اوز می بایست پرداخت های حمایتی خود را تنها از طریق حواله های «ساتنا / پایا» و به شیوه ای خاص انجام دهند تا مشمول برخورداری از معافیت مالیاتی شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی لارستان؛عبدالمهدی قاسمی در این باره گفت: این الزام سراسری مستند به بند ح تبصره 17 قانون بودجه سال 1399 کشور است و در راستای افزایش شفافیت عملکرد مؤسسات خیریه خصوصی و مردم نهاد و نیز جلوگیری از سوء استفاده احتمالی از عنوان خیریه برای پولشویی و فساد انجام می شود و علاوه بر آن مؤسسات خیریه از این طریق می توانند با بهره گیری از پایگاه اطلاعاتی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، از استحقاق افراد زیر پوشش خود اطمینان حاصل کنند.

رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی لارستان در توضیح چگونگی ثبت اطلاعات پرداخت های حمایتی اظهار کرد: در هنگام انتقال پول از طریق حواله «ساتنا / پایا» لازم است در قسمت «شناسه پرداخت» یک کد 24 رقمی درج شود که متشکل است از: ابتدا عدد 110، سپس عدد 11 رقمی شماره ثبت مؤسسه خیریه و در انتها عدد 10 رقمی شماره تلفن همراه رابط مؤسسه خیریه (بدون در نظر گرفتن صفر ابتدای شماره تلفن).

قاسمی افزود: پس از انجام پرداخت به شیوه یاد شده، اطلاعات از شبکه بانکی دریافت و در سامانه مخصوصی طبقه بندی و ثبت خواهد شد که مبنای معافیت مالیات عملکرد سال 1399 مؤسسات خیریه هنگام محاسبه در سال 1400 خواهد بود.

وی از مؤسسات خیریه لارستان و اوز خواست ضمن پایبندی به شیوه پرداخت توضیح داده شده، در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر، پرسش های خود را به پست الکترونیکی دفتر امور حمایتی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به نشانی ngo@mcls.gov.ir ارسال کنند.

۲۹ آذر ۱۳۹۹ ۱۳:۱۸
روابط عمومی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی لارستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید