نمایش خبر

بهره‌مندی از مشوق‌های بیمه‌ای برای مشاغل آسیب دیده از کرونا در اقلید تسهیل شد

بهره‌مندی از مشوق‌های بیمه‌ای برای مشاغل آسیب دیده از کرونا در اقلید تسهیل شد
رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان اقلید گفت: شرایط بهره مندی از طرح مشوق‌های بیمه‌ای برای کسب و‌کارهای آسیب دیده از شیوع کرونا به صورت ویژه تسهیل شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اقلید؛جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان با حضور معاون فرماندار و اعضای کارگروه این شهرستان با دستور کار طرح مشوق های بیمه‌ای و تعاونی توسعه و عمران اقلید تشکیل شد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلید در این جلسه با اشاره به طرح مشوق بیمه ای کارفرمایان اظهار داشت: کارفرمایان می توانند هر میزان نیروی کار جدید مورد نیاز خود را بدون محدودیت در تعداد، از بین فارغ التحصیلان لیسانس به بالا جذب و حق بیمه سهم کارفرما ماهیانه توسط وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی به حساب کارفرما واریز می شود.

ابوالفضل مسعودی افزود: شرایط بهره مندی از طرح برای کسب و‌کارهای آسیب دیده از شیوع کرونا به صورت ویژه تسهیل شده است.

مسعودی ادامه داد: کارفرما با دارا بودن مجوز فعالیت از مراجع رسمی کشور و داشتن کد کارگاهی تأمین اجتماعی با ثبت نام در سامانه مشوق بیمه ای می تواند از مزایای طرح استفاده کند .

وی درخصوص تشکیل تعاونی توسعه و عمران این شهرستان نیز گفت: پذیره نویسی سهام شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان همچنان  ادامه دارد و بایستی متقاضیان جهت پرداخت وجه عضویت در تعاونی هرچه سریعتر اقدام کرده و دستگاههای اجرایی و اعضای هیات موسس نیز بایستی اطلاع رسانی و معرفی متقاضیان جهت عضویت در تعاونی را با جدیت بیشتری پیگیری کنند.

مسعودی همچنین با اشاره به طرح ملی توسعه مشاغل خانگی این طرح را فرصت مناسبی جهت آموزش ، توانمند سازی و معرفی فعالان مشاغل خانگی جهت اتصال به بازار کار دانست و با اشاره به طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی در پایان گفت: طرح مشوق بیمه ای برای کارفرمایانی که از فارغ التحصیلان دانشگاهی بعنوان کارورز استفاده می کنند نیز وجود دارد و آنها می توانند از 21 ماه معافیت بیمه ای سهم کارفرما نیز برخوردار شوند.

شهرستان اقلید در فاصله ۲۶۷ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.

۲۷ آبان ۱۳۹۹ ۲۰:۰۶
روابط عموی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان اقلید |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید