نمایش خبر

جلسه هماهنگی میز صادرات قصب و خرمای فراشبند تشکیل شد

جلسه هماهنگی میز صادرات قصب و خرمای فراشبند تشکیل شد
اولین جلسه هماهنگی میز صادرات قصب و خرمای شهرستان فراشبند در سال 99 با موضوع پیگیری مصوبات میز توسعه صادرات قصب و خرمای این شهرستان تشکیل شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان فراشبند اولین جلسه هماهنگی میز صادرات قصب و خرمای شهرستان فراشبند در سال 99 با موضوع پیگیری مصوبات میز توسعه صادرات قصب و خرمای این شهرستان با حضور ظفر افشون،معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس، فرماندار و معاونین عمرانی و سیاسی شهرستان،دهقان رئیس اداره توسعه تعاونی های اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی فارس، مدیران و مسئولین استانی،روسای ادارات و دستگاههای اجرایی مرتبط،مدیران عامل تعاونی ها و فعالان حوزه قصب و خرمای شهرستان فراشبند در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

صادق فروغی فرماندار فراشبند در این جلسه ضمن اشاره به پتانسیل های موجود در شهرستان در زمینه تولید قصب و خرما، برگزاری میز صادرات قصب در استان و شهرستان را بسیار مهم و ارزشمند دانست و گفت: عدم وجود برند ثبتی قصب مختص به شهرستان فراشبند ، عدم وجود بسته بندی مناسب و برندسازی قصب در شهرستان ، عدم وجود سردخانه کافی و انبارهای دائمی و مناسب جهت نگهداری و عرضه به موقع قصب در زمان مناسب به بازار فروش از جمله مشکلات پیش روی صادرکنندگان بومی می باشد که امیدواریم با حضور سرمایه گذاران در منطقه،ارایه آموزش های لازم توسط باغداران،انجام فعالیت های تبلیغاتی در سطح استان و کشور،تعامل با صدا و سیما و رسانه‌ها جهت معرفی قصب شهرستان، حضور فعالان این حوزه در نمایشگاههای داخلی و خارجی و ... شاهد تثبیت برند قصب فراشبند و رفع مشکلات باغداران باشیم.

در ادامه دهقان رئیس اداره توسعه تعاونی های فارس گزارشی از وضعیت پرداخت تسهیلات به تعاونی های فعال در حوزه قصب و خرما را ارائه و اظهار داشت: در سال گذشته بیش از 7 میلیارد و 200 میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت به تعاونی های فعال در این حوزه پرداخت شده است که این اداره آمادگی دارد با تشکیل اتحادیه تعاونی های قصب و خرمای شهرستان، استفاده از ظرفیت های تعاون و تعاونی توسعه و عمران شهرستان و همچنین بانک توسعه و تعاون خدمات مالی و حمایتی خود را به فعالان این حوزه عرضه نماید.

لازم بذکر است در این جلسه مشکلات و مسائل تعاونی ها و باغداران شهرستان بویژه در زمینه کمبود آب و موانع صادرات محصول مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد مراتب طی نشست مشترک در مرکز استان و با حضور مدیران کل استانی اداره امور منابع آب،اداره استانداراد و ... مطرح و حل گردد.

۲۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۳۲
روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان فراشبند |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید