نمایش خبر

صیانت از جامعه کار، تولید و اشتغال ارسنجان با همکاری نیروی انتظامی

صیانت از جامعه کار، تولید و اشتغال ارسنجان با همکاری نیروی انتظامی

در جلسه مشترک رییس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی و فرماندهی نیروی انتظامی ارسنجان بر توسعه همکاری‌ها در راستای صیانت از جامعه کار ،تولید و توسعه اشتغال این شهرستان تاکید شد.
به گزارش روابط عمومی اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان ارسنجان در این جلسه ضمن تقدیر از  تلاش و رشادت های نیروی انتظامی برای حفظ امنیت در جامعه و به منظور بهره گیری از ظرفیت، توانمندی ها و امکانات بالقوه و بالفعل اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی و نیروی انتظامی و با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی، کاهش موثر آثار زیان بار آن در تمامی زمینه های تعاملات اجتماعی، مشارکت عمومی، آموزش های همگانی و خدمات مشاوره ای  برگزار شد.
سعید زارع،رییس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی در این دیدار امنیت و آرامش امروز مدیون تلاش های همه نیروهای نظامی و انتظامی دانست و با اشاره به تعاملات و همکاری های مطلوب این اداره و فرماندهی نیروی انتظامی اظهار داشت: موضوع امنیت رابطه مستقیم با رفاه دارد و بدین منظور اقدامات سازنده باعث فراهم نمودن تمهیدات و زیر ساخت های لازم در جهت همکاری، هماهنگی و هم افزایی برای رسیدن به اهداف مشترک است.
زارع تصریح کرد: اجرای پژوهش های زمینه یابی علل بیکاری و پیامدهای آن، هماهنگی جهت حضور مستمر تشکل های کارگری، کارفرمایی و... در کارگاههای آموزشی، آموزش کارآفرینی به سربازان، کارکنان و خانواده نیروی انتظامی، شناسایی آسیب های اجتماعی در فضای مجازی و ارائه آموزش های لازم در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی از وظایت این اداره بوده و آمادگی خود را به صورت تمام وقت اعلام می کنیم.
وی هدف از تشکیل این جلسه آموزش و پیشگیری از آسیب های اجتماعی از طریق استمرار ارتباط سازمان یافته بین اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و فرماندهی انتظامی این شهرستان به منظور برطرف کردن نیازهای متقابل جامعه کار و تولید و همچنین به منظور تحکیم نهاد خانواده عنوان کرد.
در این نشست سرهنگ حسین رعیتی فرد جانشین فرماندهی نیروی انتظامی ،مهمترین هدف مشترک اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی و نیروی انتظامی  را فرهنگ سازی برای ایجاد امنیت روانی و اجتماعی به منظور کاهش بزهکاری، رشد اقتصادی، ایجاد اشتغال و حفظ اشتغال موجود  در شهرستان دانست و گفت: پیشگیری و مقابله با آسیب های اجتماعی ازجمله زمینه های فرهنگی، اجتماعی، بررسی پدیده های اجتماعی در حوزه تولید، اشتغال، آموزش کارآفرینی، بیکاری و بزه، آسیب های اجتماعی، پیشگیری از اعتیاد، آسیب های نوپدید(فضای مجازی)، مهارت های زندگی و ...   موضوعاتی است که ما با جدیت در آن ورود پیدا کرده و با تفاهم نامه های مختلف به فعالیت مشترک در این زمینه می پردازیم.
سرگرد امینی رییس پلیس اطلاعات نیروی انتظامی این شهرستان نیز در این جلسه گفت: رسیدن به اهداف تعیین شده بدون حمایت و پشتیبانی دستگاههای دیگر دشوار و غیرممکن است لذا این مجموعه آمادگی لازم برای همکاری در همه حوزه ها را دارد تا فعالیتها شتاب بیشتری پیدا کند.
وی اظهار داشت: باید توجه داشته باشیم که اتباع بیگانه غیر مجاز همواره دارای خطرات بالقوه ای در سطح شهرستان می باشند و باید حساسیت و درک موضوع با اتباع بیگانه غیر مجاز برخورد قانونی صورت پذیرد.
سروان خلیلی رییس کلانتری مرکزی شهرستان ارسنجان نیز در این جلسه گفت: امنیت پایدار فرآیندی است که از تعامل و مشارکت سازنده همه سازمانها، اقشار و گروه های اجتماعی حاصل می شود و این مهم از طریق انجام اقدامات فرهنگی و اجتماعی مطلوب با مشارکت همه دستگاهها اجرایی و حضور همیشگی نیروی های خدوم انتظامی محقق می شود.
سروان محمد کاظم دهقان رییس پلیس آگاهی نیروی انتظامی این شهرستان نیز در این جلسه گفت: کارگران پایه ها و استوانه های تولید و اقتصاد کشور هستند و نیروی انتظامی همواره آمادگی خود را جهت تعامل مثبت و سازنده و اجرای برنامه هایی با رویکرد آسیب های اجتماعی، فضای مجازی و کاهش اعتیاد با اداره  تعاون کار و رفاه اجتماعی در جامعه کارگری اعلام کرده و اقدامات مثبت و تعاملات ارزشمندی نیز در این خصوص صورت پذیرفته است .
وی اظهار داشت: می‌توان با برگزاری دوره های آموزشی و جلسات مشاوره  در راستای کاهش آسیبهای اجتماعی قشر خدوم کارگر گام های محکم و موثری برداشت.
زارع  در پایان ضمن تشکر بابت حضور و همکاری های مستمر و همه جانبه فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان عنوان کرد: کارکنان نیروی انتظامی در این شهرستان به صورت شبانه روز پیگیر مسائل مرتبط با کاهش آسیب های اجتماعی و ایجاد امنیت پایدار هستند که این مهم برای مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جامعه کارگری، کارفرمایی و کارآفرینان ارزشمند بوده و جای تقدیر دارد.
در پایان این نشست با موافقت اعضای حاضر در جلسه قرار بر این شد تا تفاهم نامه ای در راستای صیانت از جامعه کار و تولید و توسعه اشتغال این شهرستان ما بین این اداره و فرماندهی نیروی انتظامی منعقد شود..

۲۲ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۰۷
روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ارسنجان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید