نمایش خبر

​برگزاری جلسه ​با بنیاد شهید و امور ایثارگران ​شهرستان فسا در ​خصوص تفاهم نامه ​​منعقده فی مابین مقام عالی وزارت تعاون،کار ورفاه اجتماعی و معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید

​برگزاری جلسه ​با بنیاد شهید و امور ایثارگران ​شهرستان فسا در  ​خصوص تفاهم نامه ​​منعقده فی مابین مقام عالی وزارت تعاون،کار ورفاه اجتماعی و معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید

          

رستمیان رئیس اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی شهرستان فسا از برگزاری جلسه با موضوع تفاهم نامه منعقده فی مابین مقام عالی وزارت تعاون،کار ورفاه اجتماعی و معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید کشورخبرداد.

وی ضمن بیان اینکه  با توجه به تفاهم نامه منعقد شده ، ظرفیتها و پتانسیل هایی وجود دارد که میتوان در جهت رفاه حال ایثارگران به نحو مطلوب از آن استفاده نمود ، بیان داشت:  بخش تعاون در شهرستان فسا زمینه مناسبی برای تشکیل شرکتهای تعاونی با عضویت سه دهک پایین جامعه و همچنین ایثارگران و خانواده آنهاست و دراین راستا میتوان با تشکیل شرکتهای تعاونی فراگیر زمینه ایجاد اشتغال  را فراهم نمود.

وی  افزود: طرح کارورزی یکی دیگر از فرصتهایی است که میتوان با تشویق کارفرمایان در بکار گیری نیروهای کارورز و استفاده از مشوق های بیمه ای کارفرمایان ، زمینه ایجاد اشتغال را مهیا نمود.

رستمیان ادامه داد: در سال گذشته اعتبارات خاصی تحت عنوان تسهیلات مشاغل خانگی به خانواده های محترم شهداء و ایثارگران پرداخت شده که موجب اشتغال زایی آنان گردیده است . با رویکرد وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی پرداخت تسهیلات به طرحهای مشاغل خانگی پشتیبان ادامه خواهد داشت که لازمه آن ثبت نام در سامانه مشاغل خانگی و دریافت مجوز الکترونیکی است تا بتوان با تخصیص تسهیلات، دارندگان این مجوزها را مورد حمایت قرار داد.

وی با بیان اینکه در سال 98 از طریق سامانه کارا به تعدادی از طرحهای حمایتی ، خصوصاً طرحهای زیر مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران تسهیلات پایدار روستایی پرداخت گردیده است ، آمادگی اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی را در ارائه این تسهیلات با راه اندازی مجدد سامانه کارا در فازهای بعدی اعلام نمود.

درپایان ، آموزشهای فنی و حرفه ای و مهارت آموزی افراد تحت پوشش پیشنهاد گردید تا زمینه های بهتری برای ایجاد اشتغال خانواده های محترم ایثار گران فراهم گردد.

 

 

۱۵ مهر ۱۳۹۹ ۰۹:۰۳
روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان فسا |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید