نمایش خبر

پیام مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان فارس به مناسبت گرامیداشت هفته تعاون

پیام مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان فارس  به مناسبت گرامیداشت هفته تعاون
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کارو رفاه اجتماعی استان فارس، در متن این پیام آمده است :

وَ تَعاوَنُوا عَلَى الْبِرِّ وَ التَّقْوى‌ وَ لا تَعاوَنُوا عَلَى الْإِثْمِ وَ الْعُدْوانِ
خدای تعالی در این آیه شریفه مسلمانان را به تعاون و یاری رساندن به یکدیگر فرمان می‌دهد.
(دستگیری از یکدیگر) و (دست در دست یکدیگر قرار دادن)، از ضروریات زندگی اجتماعی است. اگر نگوییم بدون تعاون، هیچ کاری چه خیر و چه شرّ به سرانجام نمی‌رسد، به طور قطع می‌گوییم، بدون تعاون، زندگی اجتماعی بشر، به بن‌بست می‌رسد.
بدون تعاون، نه می‌توان انسان‌ها را هدایت نمود و نه انسان‌های در مسیر هدایت را گمراه کرد. اگر تعاون نباشد نه تنها انبیاء و اولیاء و مؤمنین نمی‌توانند در هدایت مردم و استقرار حکومت الهی به توفیق چشم گیری برسند بلکه شیاطین و پیروان‌شان نیز از گمراه کردن جوامع بشری ناتوان می‌مانند!
گام دوم انقلاب اسلامی دور جدیدی از پیشرفت های ایران اسلامی است و نقش تعاونی ها در دنیای توسعه یافته و اقتصاد مدرن کنونی نقشی انکار ناپذیر ، وجایگاه نهضت تعاون و موفقیت های این بخش در توسعه پایدار شایان توجه و تامل است.بی شک تعاون را می توان یکی از ابزارهای مهم فقر زدایی ، تقویت روحیه مشارکت ،گسترش مسئولیت پذیری اجتماعی و از مهمترین عوامل ثبات اقتصادی به شمار آورد که بسترساز توسعه در چارچوب اقتصاد مقاومتی خواهد بود.
رشد اقتصادی اشتغال مولد، یکپارچگی  اجتماعی، تقویت کارآفرینی و مدیریت،  تمرکز سرمایه های کوچک در قالب  سرمایه های  کلان  از اهداف مهم تشکیل شرکتهای تعاونی در کشور است.  لذا یکی از عوامل موثر در تحقق حماسه اقتصادی  و بهبود فضای کسب و کار،  تعاونی ها هستند.
بخش تعاونی بعنوان یک نظام کارامد اقتصادی و اجتماعی می تواند برای تامین نیازهای اقشار جامعه مفید بوده و آرامش و تحرک را در آنان تقویت کند.
اینجانب ، ضمن تبریک هفته گرامیداشت تعاون به همه تعاونگران استان فارس  از پیشگاه خداوند متعال موفقیت روزافزون کلیه فعالان و دست اندر کاران این حوزه را در راستای خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مسئلت  نموده برای همه این عزیزان آرزوی موفقیت و سربلندی دارم.

 

سهراب مختاری

مدیر کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان فارس

۱۳ شهریور ۱۳۹۹ ۱۳:۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید