نمایش خبر

سومین نشست هم اندیشی ترویج فرهنگ تعاون با حضور تسهیگران بسیج شهرستان زرقان برگزار گردید

سومین نشست هم اندیشی ترویج فرهنگ تعاون با حضور تسهیگران بسیج شهرستان زرقان برگزار گردید
سومین نشست ترویج فرهنگ تعاون با موضوع هماهنگی درخصوص تشکیل شرکت تعاونی تسهیلگران بسیج در محل سالن جلسات ناحیه مقاومت بسیج سپاه پاسداران  زرقان برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان زرقان سمیه رفیعی رئیس اداره در این نشست ضمن تشکر از فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ؛ تسهیلگران و بسیج کارگری زرقان یکی از مهمترین شاخصه‌های بسیج سازندگی را مردمی بودن و داشتن ارتباط موثر با اقشار مختلف از جمله جوامع محلی دانست و افزود: استفاده بهینه از منابع، ظرفیت ها و امکانات و توانایی های علمی و فنی جهت تقویت و توسعه سرمایه گذاری در بخش تعاون یکی از اهداف این نشست ها می باشد.
رفیعی در ادامه با اشاره به همکاری‌های مشترک و تجربیات موفق سازمان بسیج سازندگی و تعاونی ها ، اظهار امیدواری نمود : با همکاری مشترک و استفاده از محوریت بهره‌گیری ظرفیت تسهیل‌گران سازمان بسیج سازندگی در راستای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در بخش اقتصاد مقاومتی و صندوق های قرض الحسنه به جهت ساماندهی کارآفرینان بسیجی در قالب کار جمعی و تعاونی، این تعامل و همکاری ادامه یابد.
سمیه رفیعی رئیس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان زرقان افزایش کارگاه های تولیدی خانگی و اشتغالزایی با استفاده از ظرفیتهای صندوق های قرض الحسنه اشتغالزا و توانمند سازی افراد در مهارت آموزی در روستاها را راه حلی برای کاهش بخشی از معضل بیکاری و آسیب های اجتماعی دانست و افزود: در سال جهش تولید در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی ؛ گامی موثر در تقویت تولید و تقویت بنیه مالی خانواده ها برداشته شود .
در ادامه این نشست؛ رفیعی رییس اداره تعاون کار زرقان مزایای راه اندازی تعاونیها و  نحوه ثبت و تشکیل شرکت  تعاونی، مشخصات هیات موسس و اساسنامه  و ارکان تعاونیها را تشریح نمود و خاطر نشان کرد : بر اساس تفاهم نامه فی مابین اداره کل تعاون فارس و سازمان بسیج سازندگی؛ ادارات اجرایی جهت  تسهیل و تسریع در امور تشکیل تعاونی های شهری و روستایی ؛متقاضیان معرفی شده از سوی بسیج با گرایش های مختلف در اولویت اعطای مجوز خواهندبود.
 در پایان این نشست تعدادی از تسهیلگران بسیج شهرستان زرقان نقطه نظرات و پیشنهادات خود را ارائه نمودند و مقرر گردید در جلسه بعدی که با همین موضوع برگزار می گردد گزارشی از عملکرد خود را ارائه نمایند.
۱۶ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۰۳
​روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان زرقان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید