نمایش خبر

برگزاری دومین جلسه با حضور تسهیلگران ناحیه مقاومت بسیج و مدیران صندوق های خرد روستایی در شهرستان فیروزآباد

برگزاری دومین جلسه با حضور تسهیلگران ناحیه مقاومت بسیج و مدیران صندوق های خرد روستایی در شهرستان فیروزآباد

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی  شهرستان فیروزآباد دومین جلسه با حضور تسهیلگران ناحیه مقاومت بسیج و مدیران صندوق های خرد روستایی در خصوص اجرای تفاهم نامه منعقده وزارت متبوع و سازمان بسیج سازندگی کشور در سالن  اجتماعات ناحیه مقاومت بسیج برگزار گردید.

کاظمی سرپرست اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در ابتدا به تاریخچه تعاونی ها در ایران و جهان و  نقش تعاونی ها در ایجاد اشتغال و تحقق شعار رونق تولید اشاره کرد و  افزود: بخش تعاون در مفهوم خاص خود، همکاری و مشارکت افراد برای ایجاد یک نهاد اقتصادی است که در آن افراد با سرمایه های خرد و کلان و داشتن روحیه ی هم اندیشی و همکاری به فعالیت های مختلف اقتصادی می پردازند .

وی همچنین به مزایای راه اندازی شرکت های تعاونی و  نحوه ثبت و تشکیل  تعاونی ها ، مشخصات هیات موسس و اساسنامه تعاونی ها اشاره داشت و خاطر نشان کرد :  بر اساس این تفاهم نامه اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف به تسهیل و تسریع در امور تشکیل تعاونی های شهری و روستایی متقاضیان معرفی شده از سوی بسیج با گرایش های مختلف و در عرصه های اولویت دار بسیج است.

کاظمی در ادامه ، برگزاری برنامه های آموزشی، فنی و مهارتی و توانمند سازی شغلی برای تسهیلگران،اعضای تعاونی های شهری و روستایی و جامعه هدف معرفی شده از سوی بسیج در چارچوب استاندارهای آموزشی برای تقویت و فعال کردن تعاونی ها را از دیگر تعهدات اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دانست .

 وی در پایان  با بیان اینکه  بخش تعاون با نگاه به ظرفیت های شهرستان می تواند نقش موثری در ایجاد اشتغال داشته باشد ، خواستار شناسایی گروه های هدف شامل بانوان ، فارغ التحصیلان و جوانان توانمند برای تشکیل تعاونی و ایجاد کسب و کارهای نو به ویژه در روستاها شد .

 

 
۳۰ تیر ۱۳۹۹ ۰۹:۰۳
روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان فیروزاباد |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید