نمایش خبر

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری فارس بیان کرد: رفع شکاف بین نسلی با آموزش سالمندان و بازنشستگان

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری  فارس بیان کرد: رفع شکاف بین نسلی با آموزش سالمندان و بازنشستگان
پژوهش های دانشگاهی خاص سالمندان و بازنشستگان بررسی و تصویب شود/ ضرورت آگاه سازی خانواده ها از مخاطرات فضای مجازی و نحوه مقابله با آن

جلسه کمیته بین دستگاهی آموزش و پژوهش بازنشستگان و سالمندان استان فارس در دفتر دکتر زارعی  مدیر صندوق بازنشستگی کشوری فارس  و با حضور معاون امور اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، رئیس اداره امور اجتماعی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس و با حضور  اداره کل بهزیستی فارس، مسول روابط عمومی صندوق بازنشستگی کشوری، علوم پزشکی استان ، رئیس خانه کارگر فارس، رئیس کانون بازنشستگان آموزش و پرورش فارس و رئیس اداره بازنشستگی و موظفین شیراز برگزار شد.

مدیر صندوق بازنشستگی استان فارس با اشاره به جایگاه و ارزش آموزش و پژوهش قشر سالمند و بازنشسته در کاهش آسیب های اجتماعی عنوان کرد: مهمترین رکن یک جامعه خانواده است و با توجه به اینکه راس یک خانواده را فرد مسن و یا بازنشسته تشکیل می دهد لذا تمامی اعضای خانواده به این راس خانواده نگاه و الگو برداری می کنند.

 

 

به گزارش روابط عمومی صندوق بازنشستگی کشوری   فارس؛ در این جلسه دکتر  صمد زارعی خاطرنشان کرد: آسیب های اجتماعی که در حال حاضر حتی قشر نوجوان و جوان جامعه را تهدید می کند و حتی شکاف و گپ میان نسل های جامعه ناشی از عدم آموزش و پژوهش راس خانواده است بطوریکه هم اکنون افراد مسن و سالمند و یا بازنشسته یک خانواده از مخاطرات احتمالی فضای مجازی که نوجوانان و جوانان را تهدید می کنند بی اطلاع هستند.

وی افزود: بنابراین در وهله نخست باید آموزش و پژوهش سالمندان و بازنشستگان صورت گیرد تا این شکاف بین نسلی را از بین برد.

 

دکتر زارعی در قسمت دیگر صحبت هایش به ضرورت انجام مطالعات پژوهشی بر روی رفاهیات سالمندان و بازنشستگان اشاره کرد و گفت: در این زمینه حتی خیلی از رساله های کارشناسی ارشد و دکتری مسولان صندوق بازنشستگی کشوری بر این موضوعات بوده و بنابراین باعث شده که مسولان وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی تصمیمات مدیریتی شان در راستای افزایش رفاهیات بازنشستگان و سالمندان باشد‌.

 

 

وی تصریح کرد: برای دستور کار جلسات بعدی موضوعات پژوهش های دانشگاهی که خاص سالمندان و بازنشستگان است مورد بررسی قرار گیرد و مصوب این کمیته گردد و از ستاد و وزارت متبوع نیز بصورت مکاتبه خواسته شود که این موضوعات را مورد حمایت قرار دهد.

مدیر صندوق بازنشستگی استان فارس افزود:   همچنین پس از تصویب موضوعات مذکور، از دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی خواسته شود که پروپزال هایی در این موضوعات را به کمیته ارسال نماید تا اعضای کمیته ضمن بررسی به تصویب برسانند.

دکتر زارعی پیشنهاد داد که برای بررسی و داوری طرح های پژوهشی از اساتید هیات علمی دانشگاه شیراز و علوم پزشکی نیز استفاده گردد.

۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۳۵
روابط عمومی صندوق بازنشستگی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید