نمایش خبر

​پیام تبریک مدیر کل تعاون ،کار روفاه اجتماعی استان فارس به مناسبت روز جهانی تعاون

​پیام تبریک مدیر کل تعاون ،کار روفاه اجتماعی استان فارس به مناسبت روز جهانی تعاون

سهراب مختاری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس ضمن اشاره به شعار امسال روز جهانی تعاون، گفت : شعار امسال روز جهانی تعاون ،«تعاونی‌ها برای مقابله با تغییرات اقلیمی» انتخاب شده است.

مختاری افزود: تغییرات اقلیمی زندگی مردم را تهدید می‌کند و به چالشی برای زمین تبدیل شده است.

اکثر کشورها از نهضت تعاون بعنوان یکی از ابزارهای مهم و موثر در امر توسعه بویژه توسعه اقتصادی استفاده می کنند. اگر رشد و توسعه تعاونی ها  به اندازه ای باشد که اکثریت مردم را در بر گیرد،  توزیع عادلانه ثروت و کاهش اختلافات طبقانی و فقر محقق خواهد شد.

تعاونیهای تولیدی و مصرفی  در طول بحران (کوئید 19)در حفظ زنجیره های عرضه کالا و خدمات اساسی با روی آوردن به اجتماعات خود و بومی سازی مجدد اقتصاد بسیار نقش داشته اند.

 تعاونی های مالی،  صندوق های همبستگی را برای حمایت از مشاغل مؤثر و جمعیت آسیب پذیر تشکیل داده اند. تعاونی های صنعتی، کارگری و اجتماعی،  محصولات و خدمات خود را در راستای  تأمین تقاضای محلی فوری برای تجهیزات حفاظتی ، مواد غذایی ، لوازم و مراقبت های اجتماعی تغییر داده اند.

و این رویکرد مبتنی بر منابع محلی نه تنها در مواقع بحران از جوامع پشتیبانی می کند؛ بلکه به سازگاری و کاهش تغییرات اقلیمی نیز کمک می کند.

اشاعه فرهنگ مشارکت در بین جوامع و حضور مردم در صحنه های اقتصادی و اجتماعی و مشارکت فکری و مالی آنها بهترین تضمین برای افزایش آگاهی ها، افزایش بهره وری تولید و توزیع کاهش توقعات و انتظارات کاذب، بهینه سازی تعادل بین  نیازها و امکانات است، از طریق فعالیتهای تعاونی، سطح زندگی مردم به مراتب  بهتر و سریع تر از شرایط بخش خصوص ارتقاء می یابد.

بخش تعاونی بعنوان یک نظام کارامد اقتصادی و اجتماعی می تواند برای تامین نیازهای اقشار جامعه مفید بوده و آرامش و تحرک را در آنان تقویت کند.

گرامیداشت روز جهانی تعاون را به تمامی تعاونگران، دست اندرکاران و متولیان، خانواده بزرگ تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس که در راه توسعه بخشی تعاون ایثار می کنند،تبریک عرض می نمایم.

۱۵ تیر ۱۳۹۹ ۰۹:۵۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید