نمایش خبر

دستاورد سفر یک روزه استاندار فارس به شهرستان اقلید ، بررسی قابلیت ها و مشکلات این شهرستان

دستاورد سفر یک روزه استاندار فارس به شهرستان اقلید ، بررسی قابلیت ها و مشکلات این شهرستان

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اقلید عنایت الله رحیمی استاندار فارس ضمن سفر به شهرستان اقلید در جلسه شورای اداری که با حضور مدیران کل دستگاه های اجرایی استان و مقام های محلی برگزار شد گفت: با تکمیل عملیات اجرائی و احداث راه آهن یزد اقلید که تا پایان سال ۱۳۹۹ به بهره‌برداری خواهد رسید و ثمره آن کاهش ۳ ساعت فاصله ریلی شمال به جنوب است ، شهرستان اقلید به علت قرار گرفتن در چهار راه حمل و نقل ریلی و زمینی کشور، بین استان های شرقی و غربی و همچنین استان های شمالی و جنوبی، از پتانسیل بالقوه ای برخوردار است.

استاندار فارس به پروژه ملی آزادراه شیراز به اصفهان اشاره کرد و افزود: این پروژه که قسمت وسیعی از آن از شهرستان اقلید می‌گذرد، سبب کاهش دوساعته فاصله شیراز به اصفهان شده و باعث توسعه این شهرستان در اقتصاد مبتنی بر کشاورزی خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به قابلیت های گردشگری اقلید و دارا بودن آب و هوای مطبوع، این شهرستان را نیازمند تقویت صنعت گردشگری از طریق توسعه زیرساخت‌های آن دانست

استاندار فارس همچنین بیان کرد: دانش بنیان کردن بخش کشاورزی، استفاده از گیاهان دارویی و کم آب بر، توسعه کشت گلخانه‌ای و به نژادی کردن دام و ایجاد صنایع تبدیلی، سبب توسعه بیشتر کشاورزی در این شهرستان خواهد شد.

وی دستاورد سفر خود به شهرستان اقلید را تصویب ۲۱ پروژه در بخش‌های گوناگون اعلام و ابراز امیدواری کرد به سرانجام رسیدن این پروژه ها سبب رونق بیشتر در بخش های مختلف شود و قسمتی از مشکلات مردم شهرستان را کاهش دهد.

 استاندار فارس همچنین در جلسه فعالان سیاسی، اجتماعی، اقتصادی شهرستان اقلید گفت: غوغا سالاری برخی افراد ذهن شما را درگیر نکند و در زمینه پیشبرد اهداف مقدس نظام دلسرد نشوید.

وی اضافه کرد: تصمیمی که مردم می گیرند با خرد جمعی آمیخته است و هزینه کمتری نیز دارد و لازم است به آن احترام گذاشت.

گفتنی است در این جلسه مسایل و مشکلات برخی از واحدهای تولیدی شهرستان از جمله : شرکت تعاونی شیر پاستوریزه غزال اقلید، شرکت تعاونی کشت و صنعت صبح امید زاگرس ، شرکت تعاونی تولیدی فارس مبینا ، شرکت تعاونی خدمات هتلداری و گردشگری کیان اقلید و کارخانه آرد اقلید ، مجتمع گوشت ، کارخانه استیل جم ، پارس الکل و... مورد بررسی قرار گرفتند و در جهت رفع مسایل و مشکلات انها  مصوبات و تصمیماتی اتخاذ گردید.

۷ تیر ۱۳۹۹ ۰۹:۱۷
روابط عمومی اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اقلید |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید