نمایش خبر

برگزاری جلسه هماهنگی تسهیلات ویژه کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در شهرستان مرودشت

برگزاری جلسه هماهنگی تسهیلات ویژه کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در شهرستان مرودشت

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مرودشت جلسه هماهنگی تسهیلات ویژه کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در شهرستان مرودشت  در محل اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان مرودشت برگزار گردید.
در این جلسه ژوبین رئیس اداره  به تشریح تسهیلات  سامانه کارا برای حمایت از کسب و کار هایی که از شیوع بیماری کرونا آسیب دیده اند پرداخت.
وی  افزود: پرداخت این تسهیلات یکی از سیاست های دولت در راستای حفظ اشتغال بنگاهها و صیانت از نیروی کار است و شیوه نامه تسهیلات  ارسال شده و برش شهرستانی برای کلیه دستگاههای اجرایی ارسال شده است. بر این اساس 13  رسته شغلی که بیشترین آسیب از شیوع کرونا را متحمل شده اند باید دارای لیست بیمه در قالب کارفرمایی یا خویش فرمایی باشند تا بتوانند از تسهیلات استفاده کنند
 وی با بیان این که سهم شهرستان مرودشت تقریبا  75 میلیارد تومان است ؛ اما چون مبلغ تسهیلات  در کل کشور شناور است فرصت خوبی است که ضمن اطلاع رسانی سریع به تمام بنگاههای اقتصادی و کسب و کار های زیر مجموعه  دستگاههای اجرایی و اصناف  هرچه زودتر با راهنمایی کارفرمایان شهرستان مرودشت برای ثبت نام بتوانیم ضمن جذب سهمیه شهرستان کمک مؤثری به کارفرمایان و حفظ اشتغال شهرستان داسته باشیم.
وی گفت: کارفرمایان محترم می توانند برای ثبت نام به سامانه کارا بخش تسهیلات کرونا مراجعه کنند و مشخصات خود را در سایت مذکور ثبت کنند و البته بنگاههایی مشمول دریافت تسهیلات هستند که از سال گذشته تا کنون فعال بوده و نیروها ی کار خود را تعدیل نکرده باشند و کارگران آن ها از بیمه بیکاری استفاده نکرده باشند
 میزان تسهیلات 12 تا 16میلیون تومان به ازای هر فرد شاغل می باشد و دوره بازپرداخت تسهیلات از مهرماه به مدت 24 ماه می باشد.

۲۰ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۴۱
روابط عمومی اداره تعاون،کارورفاه اجتماعی شهرستان مرودشت |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید