نمایش خبر

فـراخوان آگهی تاسیس مجـوز مشاوره کارآفرینی ​در شهرستان زرقان

فـراخوان آگهی تاسیس مجـوز مشاوره کارآفرینی ​در شهرستان زرقان
رفیعی رییس اداره تعاون کارو رفاه اجتماعی شهرستان زرقان اعلام نمود: متقاضیان دریافت مجوزمشاوره شغلی درصورت دارا بودن شرایط عمومی و اختصاصی بر اساس دستور العمل دفاتر مشاوره کارآفرینی ؛ می توانند با در دست داشتن مدارک مربوطه ظرف مهلت ۵روز از تاریخ فراخوان به اداره کار شهرستان زرقان مراجعه نمایند.
رفیعی اعلام نمود: ضرورت مشاوره هدفمند به افراد جویای کار ایجاب می نماید که افرادی باتخصص و تعهد عهده دار دفاتر مشاوره شغلی باشند. که پس از ارایه مدراک اعلامی از سوی داوطلبین و احراز صلاحیت ایشان در اداره کار شهرستان ؛ صرفا دو مجوز تاسیس دفاتر مشاوره شغلی از سوی اداره کل استان فارس صادر می گردد.
◼️ شـرایط عمومی مراکز مشاوره :
تابعیت جمهوری اسلامی ایران ؛ نداشتن سابقه محکومیت کیفری مؤثر؛ اشتغال نداشتن در نهاد ها، شرکت ها، مؤسسات و دستگاه های دولتی- داشتن کارت پایان خدمت ؛ تأمین مکان متناسب با حوزه فعالیت و ارایه نشانی دقیق                       

◼️ نکته : بر اساس دستورالعمل مربوطه اعضای هیأت علمی، استادان دانشگاه و برگزیدگان جشنواره های کارآفرینی در کشور از قاعده اشتغال نداشتن در دستگاه های دولتی مستثنی هستند.     
 
◼️ شرایط اختصاصی مراکز مشاوره :   ۱.متقاضیان باید یکی از سه مدرک دکتری تخصصی با سه سال سابقه مفید
۲.مدرک کارشناسی ارشد با 5 سال سابقه مفید
۳. یا مدرک کارشناسی با 7 سال سابقه مفید اجرایی و تحقیقات کاربردی در زمینه مشاوره کارآفرینی و فعالیت ریسک پذیر را داشته باشند.
◼️ نکته :  اولویت صدور مجوز برای فارغ التحصیلان رشته های کارآفرینی، MBA، DBA، حقوق مالکیت معنوی، مدیریت فناوری، مدیریت مالی، مدیریت بازاریابی، اقتصاد و سایر رشته های مرتبط با فعالیت های کسب و کار و کارآفرینان است.
    چنانچه متقاضیان مجوز، درخواست فعالیت و ارائه مشاوره در یک یا چند بخش تخصصی را داشته باشند، لازم است مدرک تحصیلی حداقل نیمی از اعضای کادر فنی آن در ارتباط با بخش های تخصصی مورد نظر باشد.
  مدت اعتبار مجوز مراکز مشاوره و اطلاع رسانی کارآفرینی ۳ سال است و تمدید مجوز منوط به ارزیابی و تأیید عملکرد توسط هیأت فنی بر اساس دستور العمل خواهد بود.
 ◼️ زمینه فعالیت مراکز مشاوره :
۱.ارایه مشاوره تخصصی به صاحبان ایده های نوآورانه از جمله تهیه و اجرای طرح توجیهی فنی و اقتصادی امکان سنجی  ۲.مدل کسب و کار و طرح کسب و کار ۳.هدایت صاحبان سرمایه و ایده در چارچوب طرح های نوآورانه و بازار پذیر و کسب و کار
۴. ارایه مشاوره های تخصصی به کارآفرینان با رویکرد افزایش توان رقابت پذیری در بازارهای هدف
۵. ارایه مشاوره به متقاضیان درخصوص مباحث قانونی و حقوقی و ارایه راه کارهای تامین مالی طرح های نوآورانه ۶.ارزیابی همه جانبه( فنی- اقتصادی) طرح های نوآورانه، شاخص های سودآوری و تدوین فرآیند
۷. ارایه مشاوره به منظورجذب فناوری های نوین، به کارگیری تکنولوژی های مدرن و افزایش دانش فنی بنگاه های اقتصادی
۸. ارایه خدمات مشاوره آموزشی ،برنامه ریزی و مدیریت
۹. برگزاری رویداد های ترویجی کارآفرینی از جمله اردوها و طرح های کارآفرینی و نظایر آن
۱۰- اجرای برنامه های شتاب دهنده استارت آپ ها و ارایه فضای کاری مشترک با استارت آپ ها  می باشد بر این اساس کلیه متقاضیان می توانند برای اطلاع از سایر موارد دستور العمل به اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی شهرستان زرقان مراجعه نمایند.

۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۵۲
روابط عمومی اداره تعاون کارو رفاه اجتماعی شهرستان زرقان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید