نمایش خبر

جلسه کارگروه اشتغال در فیروزآباد برگزار شد

جلسه کارگروه اشتغال در فیروزآباد برگزار شد

جلسه کارگروه اشتغال فیروزآباد به ریاست سید کمال علوی فرماندار و با حضور احمدی صبا معاون امور عمرانی فرمانداری و اعضاء کارگروه در محل فرمانداری برگزار گردید.

در ابتدای جلسه  کاظمی سرپرست اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی  و دبیر کارگروه اشتغال آمار جامعی از وضعیت اشتغال شهرستان ، سامانه رصد و آمار جذب کارورزان در سال گذشته ارائه داد.

وی  به شیوه نامه پرداخت تسهیلات کارفرمایان آسیب دیده از کرونا با هدف حفظ اشتغال و صیانت از نیروی کار اشاره کرد و افزود: تسهیلات در دو دسته شغلی : دسته اول بنگاه هایی که به دستور ستاد مبارزه با کرونا تعطیل شده است که در 14 رسته شغلی فعال بوده اند و دسته دوم واحد های تولیدی که به دلیل ماهیت خدمات و حق سلامت کارکنان فعالیت خود را متوقف کرده اند ، پرداخت خواهد شد .

کاظمی گفت : تسهیلا ت برای دسته اول به ازاء هر کارگر بیمه شده 16 میلیون تومان و برای دسته دوم به ازای هر کارگر بیمه شده مبلغ 12 میلیون تومان با نرخ بهره 12% و دوره تنفس سه ماهه می باشد .

 وی محور های اولویت دار در حوزه اقتصادی استان ها  در (30) محور در سال 99 را تشریح و خواستار همکاری و هماهنگی دستگاهها در تحقق  اهداف برنامه های ابلاغی و شعار سال 99 شد .

 در ادامه  علوی  فرماندار شهرستان فیروزآباد همچنین  ضمن  تشکر از اعضای کارگروه اشتغال در تحقق پیش بینی اشتغال سال 98 ،  پیش بینی برنامه ایجاد اشتغال در سال 99 برای شهرستان را 1900 نفر اعلام نمود و  ایجاد فرصت های شغلی متناسب با ظرفیت های شهرستان را خوب ارزیابی کرد و اذعان داشت: در شرایط کنونی و احتمال شرایط سخت تر باید همه توان و تلاش خود را در تثبیت اشتغال موجود و ایجاد اشتغال جدید به کار ببندیم .

وی ادامه داد:  اگرهر کدام از ما وظیفه خودمان را انجام بدهیم می توانیم اشتغال بیشتری ایجاد نموده  و زمینه و شرایطی را فراهم کنیم تا تولید افزایش پیدا کند و فضای کسب و کار را بهبود بخشیم.

 وی  در پایان حفظ وضعیت کنونی اشتغال و ایجاد اشتغال جدید  و حمایت از واحد های آسیب دیده از کرونا را مهمترین اولویت مسئولان در سال جهش تولید عنوان و تاکید کرد مدیران دستگاههای اجرایی تلاش نمایند سهم تسهیلات اشتغال زایی تخصیص و ابلاغی شهرستان را جذب نمایند .

۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۱۷
روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان فیروزاباد |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید