نمایش خبر

برگزاری نشست کارگروه اشتغال در شهرستان لامرد

برگزاری نشست کارگروه اشتغال در شهرستان لامرد
برگزاری نشست کارگروه اشتغال شهرستان لامرد با محوریت موضوع پرداخت تسهیلات حمایتی دولت به واحد های آسیب دیده از شیوع کرونا و گزارشی از ثبت اطلاعات در سامانه رصد .

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی لامرد ، نشست کارگروه اشتغال شهرستان لامرد در سال   ۹۹  با حضور شبانی نژاد فرماندار شهرستان لامرد ، پیشاهنگ معاونت فرماندار ، سجادی سرپرست اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان لامرد و اعضای کارگروه اشتغال این شهرستان در محل سالن اجتماعات شهید جنگآور فرمانداری لامرد برگزار گردید.

سجادی سرپرست اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان لامرد در ابتدای نشست به ارایه گزارش از سامانه رصد سال  98  پرداخت و بیان نمود ؛ که تعداد اشتغال ایجاد و ثبت شده در سامانه رصد در سالی که گذشت (۹۸) ، 528 مورد ثبت گردید و تمام دستگاه اجرایی همت و تلاش و جدیت بیشتری سعی بر ثبت ورود اطلاعات شاغلین در سامانه رصد نمایند .

سجادی در ادامه در خصوص تسهیلات حمایتی دولت به واحدهای آسیب دیده در ایام ویروس کرونا گفت؛ ؛ یکی از رسالت مهم کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری در سال جاری ترمیم لطمات وارده به کسب و کار و مشاغل آسیب دیده از ویروس کرونا بوده و همچنین یکی از سیاست های وزارت تعاون و کار و رفاه اجتماعی پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا می باشد  .

سجادی گفت ؛ در سامانه رصد که شامل 14رسته می باشد و  20 بانک و موسسه و برش شهرستان لامرد و  634 کارگاه که دچار آسیب شده اند در ایام شیوع ویروس کرونا اعلام شده است و روند اخذ تسهیلات حمایتی از طریق پیامک به متقاضیان که در ایام شیوع ویروس کرونا دچار آسیب شده اند و ثبت نام نموده اند ارسال میگردد  .

سجادی بیان نمود؛ این تسهیلات با نرخ 12 درصد و  3 ماه دوره تنفس و مدت زمان باز پرداخت 2 ساله می باشد و کارگاه هایی که به اجبار تعطیل شده اند طبق دستورالعمل ستاد مبارزه ملی با کرونا  160میلیون ریال به ازای هر بیمه شده دریافت میکنند .

در ادامه شبانی نژاد فرماندار لامرد  ضمن اهمیت دادن اعضای کارگروه اشتغال به این نشست و تقدیر از هماهنگ کننده برگزاری این جلسه ، اظهار داشت ؛ که تمام دستگاه های اجرایی در جهت اطلاع رسانی به واحد های آسیب دیده در ایام شیوع ویروس کرونا و جذب تسهیلات حمایتی دولت به این واحدها ،  تمام تلاش و همت خود را در این خصوص بکار گیرند تا بتوان گوشه ای از ضرر صورت گرفته کاسبان جبرا ن گردد .

وی همچنین در خصوص ثبت اطلاع در سامانه رصد مطالبی بیان نمود و دستور داد در پایان خرداد ماه جلسه کارگروه برگزار گردد  . و در این جلسه تمامی اعضای کارگروه اشتغال گزارش کامل و جامع از پیگیری و ثبت اطلاعات و آمار از سامانه رصد ارایه نمایند .

در پایان نشست هر یک از اعضای کارگروه اشتغال به ارایه گزارشات خود درخصوص سامانه رصد پرداختند .

۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۰۷
روابط عمومی اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان لامرد |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید