نمایش خبر

بر گزاری دومین جلسه کمیسیون کارگری در شهرستان بوانات

بر گزاری دومین جلسه کمیسیون کارگری در شهرستان بوانات

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بوانات جلسه ای به منظور بررسی مسائل و مشکلات پیش روی آموزگاران مدارس غیر انتفاعی و تبیین وظایف قانونی کارفرمایان و ارائه راه کار جهت احقاق آموزگاران دومین جلسه کمیسیون کارگری با حضور معاون  فرمانداری بوانات ، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، رئیس شعبه تامین اجتماعی بوانات، معاون آموزشی مدیریت آموزش و پرورش  و مسؤول مدارس غیر انتفاعی همچنین مدیران 3 آموزشگاه غیر انتفاعی مستقر در شهرستان بوانات برگزار گردید.

 در این جلسه ابتدا  نگهدار هاشمی معاون سیاسی ، امنیتی فرمانداری بوانات ضمن گرامیداشت سال  جهش تولید به تبیین اهداف کمیسیون کارگری در جهت اتخاذ تدابیر قانونی  لازم به منظور حمایت از قشر کارگر و همچنین برطرف نمودن موانع پیش روی کارگاهها پرداخت.

سپس  سید اسماعیل علوی رئیس اداره تعاون، کارور فاه اجتماعی شهرستان بوانات دستور کار جلسه را تبیین نمود و ابراز داشت: با توجه به شیوع بیماری کرونا متأسفانه تعداد زیادی از کارگاهها در سطح کشور فعالیت خودرا متوقف نموده اند و از آنجائیکه حفظ سلامت کارگران از جایگاه والایی برخوردار می باشد از سوی دولت تدابیری اتخاذ گردیده که در صورت بیکاری کارگران در این برهه زمانی این قشر آسیب پذیر بتوانند از مزایای بیمه بیکاری منتفع گردند لیکن با توجه به اینکه در کشور آموزش تعطیل نشده و آموزگاران گرامی به صورت مجازی فعالیت خودرا ادامه می دهند .

وی ادامه داد: بنابراین در عمل آموزگاران محترم همچنان مشغول به کار هستند با این تفاوت که صرفاً در محل کلاسهای درس حضور فیزیکی ندارند لیکن به صورت آنلاین با تمامی دانش آموزان خود در ارتباط بوده و امر آموزش را ادامه می دهند و آموزگاران مدارس غیر انتفاعی که در زمره مشمولین قانون کار قلمداد می گردند نیز از این امر مستثنی نبوده وجزء افراد مشمول مزایای بیمه بیکاری با موضوع بیکاری ناشی از شیوع بیماری کرونا نخواهد بود. در این راستا انتظار می رود که مدیران مدارس غیر انتفاعی کما فی السابق نسبت به پرداخت حقوق و مزایای آموزگاران این آموزشگاهها و پرداخت حق بیمه ایشان به صورت کامل در طول ماههای اسفند 98 و فروردین و اردیبهشت 99 اقدام نمایند.

در ادامه جلسه نیز معاون آموزشی مدیریت آموزش و پرورش و مسؤول مدارس غیر انتفاعی هر یک به طور جداگانه نقطه نظرات خودرا در زمینه اعمال حمایت های قانونی از این آموزشگاهها  عنوان نمودند.

در پایان جلسه محمد میرشکاری رئیس شعبه تامین اجتماعی بوانات در خصوص امکان اصلاح لیست های بیمه ای اسفند ماه 98 که از سوی کارفرمایان به تامین اجتماعی ارایه گردیده است مواردی را متذکر گردید.

 

 

۷ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۳۲
روابط عمومی اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بوانات |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید