نمایش خبر

برگزاری جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری در شهرستان جهرم

برگزاری جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری در شهرستان جهرم
 
کرامت جهرمی رییس اداره تعاون ،کار ورفاه اجتماعی شهرستان جهرم : ترمیم لطمات وارد به کسب و کارها و مشاغل آسیب دیده از بیماری کرونا یکی از مهمترین رسالت های سال جاری کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری می باشد . 
به گزارش روابط عمومی اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان جهرم اولین جلسه کارگروه اشتغال این شهرستان با حضور معاونت استاندار و فرماندار ، معاونت اقتصادی و برنامه ریزی و فرمانداری ، بخشداران ، شهرداران ، جمعی از روسای ادارات و روسای بانک های عامل در محل فرمانداری برگزار گردید.
 
مهدی کرامت جهرمی رییس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و دبیر کارگروه اشتغال شهرستان جهرم در ابتدا گزارشی از مصوبات و اقدامات کارگروه اشتغال در سال ۱۳۹۸ به حاضرین و تعداد اشتغال ایجاد و ثبت شده در سامانه رصد را ارائه و اظهار داشت: در یکسال گذشته ۶۶۸ نفر بعنوان اشتغال جدید در سامانه رصد اشتغال شهرستان توسط دستگاههای اجرایی ثبت شده اند و تاکید نموده اند که کلیه دستگاه های اجرای در سال جدید نسبت به ورود اطلاعات شاغلین در سامانه رصد اقدام نمایند. وی در ادامه گزارشی از وضعیت اجرای طرح های حوزه اشتغال در سال گذشته از جمله کارورزی و پرداخت تسهیلات را ارائه نمودند . 
رییس اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی شهرستان جهرم با اشاره به نامگذاری سال جاری توسط رهبر معظم انقلاب "مدظله العالی" بنام سال جهش تولید؛ اظهار داشت : تمام دستگاه های اجرایی بایستی تلاش خود را معطوف به تحقق شعار اقتصادی اعلام شده توسط رهبر انقلاب نمایند .
وی در ادامه یکی از مهمترین رسالت های کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری در سال جدید را ترمیم لطمات وارد به کسب و کارها و مشاغل آسیب دیده از بیماری کرونا دانست.
کرامت جهرمی  ضمن اعلام آمار ثبت کنندگان کارگران شهرستان در سامانه بیمه بیکاری جهت دریافت مقرری بیمه بیکاری ناشی از بیماری کرونا به خدمت دیگر از نظام در راستای ترمیم لطمات وارده به کسب و کارهای آسیب دیده از بیماری کرونا یعنی پرداخت تسهیلات ۱۲ درصد کرونایی به کارفرمایان اشاره کرد و ضمن تشریح تفصیلی فرایند استفاده کارفرمایان سیزده رسته شغلی از این تسهیلات خواستار اطلاع رسانی دقیق و هماهنگی دستگاه های اجرایی در این زمینه گردید .   
 
 شفیعیان معاونت استاندار و فرماندار ویژه و رئیس کارگروه اشتغال شهرستان جهرم نیز ضمن اشاره به اهمیت بالای جلسات کارگروه اشتغال در شهرستان خواستار برگزاری مستمر جلسات مذکور با حضور حداکثری اعضا به منظور حل مشکلات سرمایه گذاران و تسهیل در امر سرمایه گذاری شدند و بیان کرد: کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری بایستی سیاست گذار باشد به نحوی که با تدوین بسته ها و مشوق های سرمایه گذاری بستر ساز هر چه بیشتر اشتغال باشد .
وی در ادامه افزود: همه باید با همدلی کمک کنیم تا آسیب های وارده ناشی از بیماری کرونا از جمله لطمات وارده به کسب و کار و مشاغل را به حداقل برسانیم و در این خصوص خواستار هماهنگی همه دستگاه های اجرایی و به خصوص بانک های عامل در خصوص استفاده از حمایت های قانونی نظام گردیدند .
شفیعیان در پایان ضمن قرائت و تشریح سیاست های سی گانه اقتصادی ابلاغی از وزیر محترم کشور به دستگاه های اجرایی تاکید کرد: گزارش های در این زمینه را به صورت ماهیانه به فرمانداری اعلام نمایند .
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۶:۱۰
روابط عمومی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان جهرم |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید