نمایش خبر

نشست ویژه هماهنگی برنامه های عملیاتی مجمع نمایندگان کارگر استان فارس در دوره  جدید ماموریت هیات مدیره با حضور هیات مدیره منتخب نمایندگان کارگر استان فارس در سالن اجتماعات اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

نشست ویژه هماهنگی برنامه های عملیاتی مجمع نمایندگان کارگر استان فارس در دوره  جدید ماموریت هیات مدیره با حضور هیات مدیره منتخب نمایندگان کارگر استان فارس در سالن اجتماعات اداره کل تعاون کار و رفاه اجت
آغاز رسمی فعالیت  دوره پنجم ماموریت هیات مدیره مجمع نمایندگان کارگر استان فارس /تعامل گری کارگر و کارفرما و دولت در راستای پایداری کارگاه ها و ارتقای کمی تولید و کیفی خدمات  آغاز رسمی فعالیت  دوره پنجم ماموریت هیات مدیره مجمع نمایندگان کارگر استان فارس /تعامل گری کارگر و کارفرما و دولت در راستای پایداری کارگاه ها و ارتقای کمی تولید و کیفی خدمات
 
 جلسه هماهنگی مجمع نمایندگان فارس با دستور کار مرور گزارش عملکردی دوره پیشین ماموریت هیات مدیره ،بررسی وضعیت موجود ، تبیین موانع تولید و خدمات و راهکارهای ممکن در کارگاه های دارای نمایندگی کارگر  و بررسی رویکردهای قابل اتخاذ جهت توسعه کمی و کیفی نمایندگی کارگران در استان ،تشکیل شد . 
رییس اداره تشکلات کارگری و کارفرمایی استان فارس ضمن مرور وضعیت موجود  تشکلات کارگری و کارفرمایی استان؛ در این جلسه انتظارات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کارفرمایی استان از تشکل های کارگری بویژه نمایندگی کارگران و مجمع نماینده کارگران استان را تشریح کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فرزانه پورسعید؛ با اشاره به برنامه مشترک اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس و مجمع نمایندگان کارگراستان در راستای توانمند سازی نمایندگان کارگرگفت: این روند از طریق آموزش و براساس انتظار نقش افرینی بعنوان یکی از مبادی  تعامل گری کارگر و کارفرما و دولت در راستای پایداری کارگاه ها و ارتقای کمی تولید و کیفی خدمات خواهد بود.
رییس اداره تشکلات کارگری و کارفرمایی در این جلسه عنوان کرد: در حال حاضر بیش از ۳۷۶نمایندگی کارگران در کارگاه های استان  در قالب تشکل کارگری فعالیت دارند که با مقایسه تعداد  نمایندگی کارگران در هفت ساله پیش ،توسعه کمی ۶۴درصدی در زمینه فعالیت نمایندگی کارگران در کارگاه های استان داشته ایم .
پورسعید با بیان اینکه برابر ماده ۱۹ایین نامه چگونگی انتخاب نمایندگان کارگر مصوب ۹۲/۵/۹وظایف نمایندگی کارگران اعم از آشنا سازی کارگران با مسوولیتها و حقوق قانونی و نیز همکاری با مجمع استانی در برگزاری دوره های آموزشی و .. تعریف شده است؛ خاطرنشان کرد:  در دوره جدید ماموریت هیات مدیره  انتظار پیاده سازی پر رنگ تر از پیش بندهای ج و ز ماده ۱۹ایین نامه «حل و فصل مسایل از طریق تعامل بین کارگر و کارفرما ،حضور همکاری در کمیته انضباطی و کمیته طبقه بندی مشاغل و کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار » جهت تنظیم و بهبودبیش از پیش  فضای کار استان را داریم .
وی افزود: نمایندگی کارگران بعنوان یکی از تشکل های کارگری سه گانه مندرج در تبصره چهارم ماده صد و سی و یکم قانون کار است که بر اساس  آیین نامه چگونگی انتخاب نماینده کارگران در کارگاه ها مصوب ۹۲/۵/۹ و اصولا در کارگاه های دارای کمتر از ۳۵نفر کارگر مشمول قانون کار  تشکیل می گردد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس؛ در این نشست اقای سید احمد موسوی برای پنجمین دوره متوالی  به تصمیم هیات مدیره منتخب و عهده دار ریاست مجمع گردید و همچنیین خانم  استواری نایب رییس و جناب اقای کامران معینی خزانه داری مجمع نمایندگان کارگر استان را عهده دارشدند
در پایان جلسه مجمع نیز اعتبارنامه هیات مدیره  تسلیم گردید .
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۳:۰۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید