نمایش خبر

دومین جلسه کمسیون کارگری شهرستان سپیدان برگزار شد.

دومین جلسه کمسیون کارگری شهرستان سپیدان برگزار شد.
 

جلسه کمیسیون کارگری شهرستان سپیدان به ریاست غفوری معاون فرماندار سپیدان وبا حضور هوشمندی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی  ، کارفرمایان  و سایر اعضا کمسیون کارگری به منظور بررسی وحل مشکلات   معوقات جامعه کارگری وجلوگیری از هرگونه اغتشاش و اعتراض کارگری در واحدهای تولیدی-صنعتی شهرستان و مشکلات کارفرمایان  در محل فرمانداری سپیدان برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان سپیدان  دومین جلسه کمسیون کارگری در سال جاری  به همت اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور رفع مشکلات حقوق کارگران و با توجه به وضعیت کنونی جامعه پیش گیری از هرگونه اختشاش و اعتراض کارگران در محل فرمانداری برگزار گردید.

ابتدا  عبدالغفور غفوری معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری سپیدان ضمن گرامیداشت یاد سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش و شهدای سقوط هواپیما و درگذشتگان حادثه کرمان بر لزوم رسیدگی به مشکلات کارگران ،کارفرمایان و جلوگیری از هر گونه تشنج و اغتشاش و اعتراض کارگران تاکید کرد و لازم دانست که همه دستگاهها با همکاری همدیگر روندی را در پیش گیرند که مشکلات پیش روی کارگران و کارفرمایان مرتفع گردد.

در ادامه  ابراهیم هوشمندی  با اشاره به تعویق چندماهه در پرداخت حقوق کارگران برخی واحدهای تولیدی درشهرستان وضعیت معیشتی این کارگران بر ضرورت تسریع در پرداخت حقوق معوقه آنان تاکید کرد.

وی در ادامه اظهار بیان نمود : ما با حسن نیت ، وفاداری و افق بلندی که از صنعتگران و کارفرمایان شهرستان سراغ داریم درخواست می کنیم  که با همه نابسامانی ها و رکود هایی که در حوزه بازار با آن روبه رو هستند در حد امکان اقدام به اخراج کارگران نکنند .

ابراهیم هوشمندی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان  سپیدان با بیان اینکه حفظ اشتغال موجود باید در اولویت کار قرار گیرد گفت : ما نهایت همکاری و همراهی را با واحدهای تولیدی و کارفرمایان داریم و انتظار داریم کارفرمایان هم در جهت حفظ حقوق کارگران تلاش نمایند.

در پایان ضمن قول مساعد کارفرمایان و صنعتگران در حل مشکلات حقوق کارگران مقرر گردید واحد های دارای حقوق معوق نسبت به پرداخت و ارسال گزارش به اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی و فرمانداری اقدام نمایند.

گفتنی است  مشکلات 9  کارفرمای واحد های تولیدی صنعتی شهرستان  که دارای مشکلات کارگری بودن در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت . 
۵ بهمن ۱۳۹۸ ۱۶:۱۹
روابط عمومی اداره تعاون،کارورفاه اجتماعی شهرستان سپیدان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید