نمایش خبر

جلسه کمیسیون کارگری شهرستان فراشبند برگزار گردید

جلسه کمیسیون کارگری شهرستان فراشبند برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون،کارورفاه اجتماعی شهرستان فراشبند ،جلسه کمیسیون کارگری شهرستان فراشبند با حضور فرماندار، نماینده سیاسی اجتماعی فرمانداری ،شهرداری ها، نمایندگان کارفرمایان ، پیمانکاران و دستگاههای اجرایی ذیربط با محوریت بررسی مشکلات کارگری کارگاههای سطح فراشبند برگزار گردید.

لیلا مختاری سرپرست اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی شهرستان فراشبند هدف از برگزاری جلسه مذکور را رصد مشکلات جامعه کارگری شهرستان اعلام و اظهار داشت: عمده مشکلات کارگران عدم پرداخت بموقع حقوق و مزایا ،عدم انعقاد قراردادکار قانونی،عدم ارائه فیش حقوقی، عدم پرداخت بموقع حق بیمه، عدم رعایت نکات ایمنی و تعیین تکلیف کارگران در شرکت کیسون مجری فاز2 پالایشگاه گاز دالان2،حمل و نقل جاده ای، آبفا روستایی و شهرداری نوجین و دهرم می باشد که با تلاش های صورت گرفته توسط اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان،اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی فارس، مجموعه فرمانداری و شورای تامین برخی از مشکلات کارگاههای مذکور حل گردیده است و پرونده کارگاههای متخلف نیز جهت تعیین تکلیف به کمیته فصل 11 قانون کار واقع در اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی فارس ارجاع گردیده است.

مختاری در ادامه اظهار داشت: همه ما در برابر صیانت از جامعه کارگری مسئولیت داریم از این رو همکاری و هماهنگی دستگاه های مرتبط می تواند مسیر را برای حل و فصل مشکلات جامعه کارگری هموار سازد.

فروغی فرماندار فراشبند نیز ضمن تقدیر از عملکرد مناسب شهرداری فراشبند در پرداخت بروز حقوق و مزایای کارگران، خواستار توجه جدی پیمانکاران و کارفرمایان به مشکلات حقوقی کارگران و بروز رسانی دریافتی آنها شدند. وی نقش تامین مالی کارگران در افزایش بهره وری در کار و ایجاد نشاط و روحیه مشارکت طلبی در بین کارگران مهم ارزیابی ئ اظهار داشت: کارگران بخش بزرگی از اجتماع شهرستان را تشکیل می دهند که می بایت در موقعیت حساس کنونی رفع مشکلات آنها در اولویت برنامه های دستگاههای اجرایی و کارفرمایان قرارگیرد.

سرپرست اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی فراشبند در پایان ضمن اشاره به تبصره 1 ماده 13 قانون کار مبنی بر ممتازه بودن دیون کارگران،خواستار تسریع در پرداخت مطالبات کارگران و رفع مشکل آنها شد.

لازم بذکر است در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر و پیگیری های تلفنی مکرر فرماندار شهرستان ، مقرر گردید ظرف یک ماه حقوق معوقه حداقل 2 ماه کارگران کیسون پرداخت و تا پایان سالجاری ادامه کار یا تعطیلی پروژه تعیین تکلیف شود.همچنین مقرر گردید ظرف سه هفته 3 ماه حقوق معوقه کارگران اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای پرداخت و با پرداخت صورت وضعیت پیمانکار شهرداری نوجین، وضعیت حقوقی و بیمه ای آنها بروزرسانی گردد.

ضمنأ شهرداری دهرم و اداره گاز در جلسه غائب بودند که با توجه به اهمیت موضوع مقرر گردید مطالبات کارگران از طریق اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی رصد و پیگیری گردد.

 

۳۰ دی ۱۳۹۸ ۰۸:۴۳
روابط عمومی اداره تعاون،کارورفاه اجتماعی شهرستان فراشبند |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید