نمایش خبر

کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان مرودشت برگزار شد

کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان مرودشت برگزار شد

به گزارش روابط عمومی  اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مرودشت ، کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان با حضور اعضای کارگروه، مدیران بخش خصوصی و کارآفرینان در محل سالن شهید رجایی فرمانداری شهرستان مرودشت  و به ریاست فرماندار شهرستان مرودشت پیکری و به دبیری اداره تعاون، کارورفاه اجتماعی شهرستان مرودشت برگزار گردید.

در ابتدای جلسه، ژوبین رئیس اداره تعاون، کارورفاه اجتماعی شهرستان مرودشت اظهار داشت: طرح ملی کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی که در دستور کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار دارد بدون ایجاد هر گونه تعهدات و تبعات حقوقی و اقتصادی، حمایت مؤثری از کارفرمایان و واحد های تولیدی و موجبات اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی را نیز فراهم می آورد.

 وی همچنین در ادامه  نیز شرایط استفاده و تخفیفات بیمه ای کارفرمایان در صورت جذب کارورز پس از دوره کارورزی را تشریح  نمود.

وی همچنین تشکیل شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان را به عنوان یکی از اولویت های کاری خود تا پایان سال 98 دانست و ضمن تشریح اهداف و مزیت های این شرکت تعاونی اعلام نمود که شرایطی پیش بینی شده تا با پرداخت اقساطی حق عضویت برای کارگران و کارمندان دولت امکان عضویت هر چه سریعتر آنان در این تعاونی فراهم آید و این شرکت تعاونی بتواند به عنوان موتور محرکه توسعه شهرستان فعالیت های مؤثری را انجام دهد.

سپس پیکری معاون  استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرودشت  بیان کرد: فضایی ایجاد شده که تولیدکنندگان و صنعت گران  بتوانند از ظرفیت فارغ التحصیلان استفاده کنند. فارغ التحصیلان پس از تمام شدن تحصیلات هیچ تجربه کاری ندارند و فقط مجوزی برای ورود به بازار کار کسب کرده اند که در صورت بهره گیری مؤثر از این طرح و مهارت اندوزی نیروی جوان و تحصیلکرده می توان امیدوار بود که  حضور این افراد در حوزه صنعت به چرخه اقتصادی شهرستان کمک کند.

وی  همچنین افزود: از همه فعالان اقتصادی  دارای کارگاه های کوچک و بزرگ انتظار داریم دیوار بین دانشگاه و صنعت را بشکنند چرا که زیر بنای  توسعه هر کشوری و توسعه هر صنعتی تحقیق و پژوهش است و این تحقیقات توسط دانشگاهیان و اساتید قابل انجام است؛ توسعه شهرستان باید دانایی محور، بر مبنای تحقیق و پژوهش و در خدمت مردم باشد.

پیکری همچنین کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید را به عنوان بستری برای حل بسیاری از مشکلات فعالان اقتصادی در شهرستان دانست و تعامل ادارات و سازمان های شهرستان را با کارفرمایان خواستار شد و  رؤسای ادارات نیز مکلف شدند آموزش های مدیریتی و راهگشا برای کارفرمایان را در دستور کار خود قرار دهند.

پیکری افزود: تشکیل شرکت تعاونی توسعه و عمران  مد نظر وزارت کشور و استاندار محترم فارس می باشد و همانطور که در اساسنامه آن قید شده در کارهای عمرانی شهرستان باید فعالیت کند و البته با مدیریت قوی می تواند در توسعه شهرستان موثر واقع شود و همه وظیفه دارند تا اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی را در این مسیر یاری دهند.

 

در پایان حجت الاسلام و المسلمین  آقایی نماینده محترم  ولی فقیه و امام جمعه شهرستان مرودشت فرمود:  "کارآفرینی به معنای واقعی عبادت است و خوشا به حال کارفرمایان و کارآفرینان که حلاوت و شیرینی اشتغال را چشیده اند و شادی کارگرانی که حقوقشان را دریافت کرده و بیمه شان پرداخت شده را دیده اند،

امام جمعه شهرستان مرودشت افزود:کارآفرینان و کارفرمایان هستند که با عشق به کار و کارآفرینی بار کشور را به دوش کشیده اند و به برکت حضور شما و جوانان و عموم مردم و نخبگان است که تاکنون استقامت کرده ایم."

۱۱ دی ۱۳۹۸ ۱۶:۲۷
روابط عمومی اداره تعاون،کارورفاه اجتماعی شهرستان مرودشت |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید