نمایش خبر

چهاردهمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه جامعه کار ، تولید و تعاون

چهاردهمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه جامعه کار ، تولید و تعاون
چهاردهمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه جامعه کار ، تولید و تعاون در شیراز برگزار شد. ​

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان فارس ، سهراب مختاری مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان فارس ضمن تشکر از حضور قاریان و هیئت داوران و همراهی سازمان تبلیغات اسلامی استان فارس در چهاردهمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه جامعه کار ، تولید و تعاون گفت : شما قاریان قرآن خودتان الگوی جامعه کارگری ، کارفرمایی و الگو ساز هستید .   

مختاری در جمع کارگران ، کارفرمایان و سرپرستان گفت : با استفاده از یادگیری و ترویج شیوه های رفتاری مناسب بر گرفته از دستورات گهربار قرآن کریم و با کمک جامعه کارگری کارفرمایی ارزشمندترین عنصر اجتماعی یعنی کار و تلاش را ارج می نهیم و در کارهای خوب با هم همکاری کنیم و در کارهای بد همکاری نکنیم و در کارهای خوب از یکدیگر سبقت بگیریم .

وی افزود : به کار اهمیت دادن و در کارهای خوب همکاری کردن دو الگوی سازمانی بوده و ما همه ی مجموعه های مرتبط می بایست تلاشی قابل توجه درگسترش فرهنگ کار اسلامی داشته باشیم .

مدیر کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان فارس ادامه داد: با توجه به تلاش همگانی در تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگ و اقتصاد و تاکیدات ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران در زمینه ارتقاء فرهنگ کار اسلامی و افزایش بهره وری و با عنایت به برنامه های جدی مقامات ارشد استان و سایر مسئولین در حوزه فرهنگ عمومی بویژه نماینده محترم ولی فقیه در استان و  امام محترم جمعه شیراز و استاندار محترم و فریخته فارس  و با همکاری تشکلات بخش خصوصی ، تعاونی و اصناف در تلاش هستیم با افزایش بهره وری و ارتقاء فرهنگ کار اسلامی ثروت بیشتری در استان تولید شود .

مختاری با درخواست از همه مجموعه ها در رعایت فرهنگ کار اسلامی از قبیل نظم ، وقت شناسی ، صداقت ، پشتکار گفت : این مولفه ها بخشی از مولفه های فرهنگ کار اسلامی برگرفته از قرآن کریم است .

همچنین خادم الحسینی مدیریت امور اجتماعی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان فارس گفت: یکی از با ارزشترین عبادت ها ،  قرائت و خواندن قرآن است چنانچه این کار به اندازه ای اهمیت دارد که خداوند درقرآن کریم می فرماید : فَاقْرَءُوا مَا تَیسَّرَ مِنَ الْقُرْآنِ ( آنچه برای شما میسر است قرآن بخوانید) . قرآن کلیات برنامه های زندگی بشر است که خوب از این کتاب شریف و برنامه های آن در زندگی خود استفاده کنیم قطعاً محیطی سرشار از صفا و صمیمیت خواهیم داشت .

خادم الحسینی افزود: مهمترین نقشی که قرآن توانسته با آن عظمتش در زندگی ما داشته باشد ایجاد صبر در برابر سختی ها و مشکلاتی است که روزمره با آن مواجه می گردیم وچه بسیار موانعی که با حضور قرآن از سر راه برداشته شده اند.

مدیریت امور اجتماعی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان فارس گفت: قرآن برترین و ماندگارترین اثر آسمانی و جاودانه ترین پیامی است که خداوند برای هدایت بشر بر قلب شریف ترین بنده خویش محمد بن عبدالله ( ص ) نازل فرمود . و در همین راستا اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان فارس توفیق داشته است که هر ساله مسابقات قرآن کریم را در جامعه کار و تولید برگزار نماید و به حول قوه الهی امسال توانسته است چهاردهمین دوره مسابقات قرآن را در جامعه کار و تولید و تعاونگران را در سطح شهرستانی و در سطح استانی و با شرکت حداکثری و پرشور کارگران ، کارفرمایان و خانواده آنان برگزار نماید.

وی خاطر نشان کرد: این استان هر ساله در اکثر رشته های قرآنی در سطح ملی نفرات برترداشته است .

ضمنا نفرات راه یافته به مسابقات کشوری در چهاردهمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه جامعه کار ، تولید و تعاون به شرح ذیل می باشد:

1) قرائت -تحقیق-نفر اول -جناب آقای محمد مهدی روحانی                سرکار خانم آسیه دهقان

2 ) قرائت -ترتیل- نفر اول -جناب آقای علی خلیفه                    سرکار خانم سیده زهرا حسینی

3 ) حفظ کل.....                                                                                    سرکار خانم فاطمه ابراهیمی

4 ) حفظ -20 جزء-نفر اول -بهزاد مزارعی                                سرکار خانم خدیجه چراغی 

5  ) حفظ 10 جزء-نفر اول........                                                   سرکار خانم ندا سرکار 

6) مفاهیم- نفر اول دو نفر نمره 20 کسب نمودند-آقای محمد مهدی مبین و بخش خواهران سرکار خانم اعظم حبیبی.

 

۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۳:۱۶
روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید