نمایش خبر

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس خبر داد :

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس خبر داد :
افزایش سهم ااشتغال زنان فارس در دولت تدبیر و امید

مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی فارس گفت : بررسی شاخص های مختلف نشان می دهد که سهم اشتغال زنان در حوزه های مختلف طی سال های اخیر و در دولت تدبیر و امید افزایش خوبی داشته است .

سهراب مختاری افزود : بر این اساس ، میزان اشتغال بانوان روستایی استان فارس از 83 درصد در سال 95 به 95 درصد در سال 97 رسیده است .

وی اظهار داشت : هر چند هنوز در شاخص سهم مشارکت و اشتغال زنان در مقایسه با جمعیت فعال ، شاهد فاصله بسیار زیاد با جمعیت مردان هستیم اما تداوم این روند به کاهش این فاصله و افزایش هر چند بیشتر سهم زنان در مشاغل مختلف کمک خواهد کرد .

وی ادامه داد : بر اساس آمار در سال 90 تعداد زنان فعال در استان فارس حدود 2 میلیون و 190 نفر بوده که اين تعداد در مقطع کنونی به حدود 2 میلیون و 944 نفر افزایش یافته است .

مختاری بیان کرد : بر همین اساس می توان گفت که سرعت افزایش جمعیت زنان در مقایسه با جمعیت شاغل مردان به نسبت بیشتر بوده است .

مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی فارس ، افزایش مشارکت اقتصادی زنان روستایی در سال 97 را حدود 13 درصد برشمرد و ادامه داد : در این سال سهم اشتغال زنان روستایی در بخش کشاورزی 59 درصد ، در بخش صنعت 19 درصد و در بخش خدمات 22 درصد بوده است .

مختاری گفت : سهم اشتغال زنان روستایی در بخش خصوص حدود 95 درصد و در بخش عمومی پنج و چهار دهم درصد است .

۱۳ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۳۹
روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید