نمایش خبر

همزمان با هفته تعاون:

همزمان با هفته تعاون:
تعاونگران فارس با نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز دیدار کردند

این مراسم که در دفتر نماینده ولی فقیه درشیراز برگزار شد مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس  ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین علیه السلام به برنامه های هفته تعاون امسال اشاره کرد و گفت: رویکردها در حوزه تعاون همواره بر منفعت جمعی و خیر همگانی تعریف و عملیاتی شده است.

سهراب مختاری  با بیان اینکه توزیع عادلانه ثروت از طریق تعاونی‌ها مقدور و میسر است اظهار داشت: ایجاد اشتغال، جلوگیری از قاچاق کالا، رونق تولید، ایجاد ارزش افزوده و ... همگی بر آمده از رویکردهای تعاونی و نمودی از امر به معروف در جامعه است.

مختاری  افزود: هدف ما در اقتصاد کشور رسیدن به سهم ۲۵ درصدی تعاون بود که آمارها نشان می‌دهد نیازمند کار جهادی و مدیریت جهادی برای رسیدن به این مهم هستیم.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ استان فارس تصریح کرد: استان فارس   پتانسیل و ظرفیت خوبی برای رشد تعاونی های کارآمد دارد و این ظرفیت ها باید با مدیریت صحیح اجرایی و شکوفا شود.

مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان ،  در خصوص فعالیتهای بخش تعاون در طول سال گذشته گزارشی ارائه نموده و افزود : پنج هزار و 665 تعاونی در استان فارس وجود دارند که از این تعداد ، یکهزار و 730 تعاونی در بخش خدمات ، یکهزار و 352 تعاونی در حوزه کشاورزی ، یکهزار و 109 تعاونی در حوزه صنعت و مابقی در سایر فعالیت ها شکل گرفته است ، مختاری  خاطر نشان کرد فارس در حوزه تشکیل تعاونی رتبه اول کشور را دارد . در تشکیل تعاونی های بانوان ، رتبه دوم و به لحاظ تعداد تعاونیهای مسکن رتبه ششم کشور را دارد .

مختاری افزود : شایان ذکر است استان فارس تنها استان کشور است که تعاون روستایی را در سطح استان تشکیل داده است .

در این دیدار، تعدادی از تعاونگران و مدیران تعاونی‌ها با بیان دستاوردها و موفقیت های بخش تعاون استان، اظهار امیدواری نمودند: تعاون بتواند نقش و جایگاه خود را در تولید و رونق اقتصادی استان بیش از گذشته ایفا نماید.

 

۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۰۰
روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید