نمایش خبر

کارگروه اشتغال شهرستان فیروزآباد برگزار شد

کارگروه اشتغال شهرستان فیروزآباد برگزار شد

 

جلسه کارگروه اشتغال فیروزآباد به ریاست سید کمال علوی فرماندار ،احمدی صبا معاون امور عمرانی فرمانداری و اعضاء کارگروه با تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید در محل فرمانداری تشکیل گردید.

کاظمی دبیر کارگروه اشتغال  شهرستان فیروزآباد  با ایراد بندهای مصوبه جلسه کارگروه گذشته  و گزارش اقدامات، آمار جامعی از وضعیت اشتغال شهرستان،سامانه رصد، پرداختی تسهیلات کارا و نظارت بر آن ارائه دادند.

وی با تشریح بسته اشتغال، ارتقاء و توانمندسازی روستائیان و عشایر فارس در سال 98 شهرستان گفت: اجرایی شدن این طرح همکاری و مساعدت بخشداران را ضمن هماهنگی با دهیاران و شوراهای اسلامی روستا می طلبد و ما امیداوریم که این امر محقق گردد.

کاظمی ضمن توضیح  در خصوص تسهیلات بند الف تبصره 18 قانون بودجه سال 97 از کلیه دستگاههای اجرایی به ویژه جهاد کشاورزی خواست اطلاع رسانی و راهنمایی متقاضیان در جهت تشکیل تعاونی در زمینه گلخانه و استفاده از مزایای آن به ویژه تسهیلات با نرخ 7٪ را در اولویت کار خود قرار دهند.

سپس رئیس کارگروه اشتغال شهرستان فیروزآباد با تبریک فرا رسیدن روز عرفه روز نیایش و بخشش- و عید سعید قربان با تاکید بر تشکیل تعاونی و حمایت از کشت گلخانه ای اظهار نمود: در شرایط فعلی و با توجه به بحران کم آبی این طرح فرصت مناسبی است که کشاورزان ما با پیاده نمودن  آن بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند و از بیکاری و تعطیلی بنگاههای کشاورزی و به تبع آن مهاجرت روستائیان جلوگیری شود. 

سید کمال علوی با عنوان پتانسیل ها و توانمندیهای  موجود در برخی از مناطق روستایی خواستار بازنگری در روستاهای هدف اجرای طرح توانمند سازی روستائیان و عشایر شدند.

فرماندار شهرستان در ادامه به اجرای طرح های گردشگری و ایجاد نمایشگاه و بازارچه صنایع دستی برای کمک به توسعه وایجاداشتغال در شهرستان اشاره کرد و گفت:   بحث اشتغال زایی در حوزه ی گردشگری  در فیروزآباد  که شهر گردشگر پذیری است اهمیت زیادی دارد و از این طریق می توانیم فرصتهای اشتغال بیشتری را برای جوانان فراهم کنیم.

وی ایجاد فرصت های شغلی متناسب با ظرفیت های شهرستان را خوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: اگرهر کدام از ما وظیفه خودمان را انجام بدهیم می توانیم اشتغال بیشتری ایجاد کنیم و زمینه و شرایط را فراهم کنیم تا تولید افزایش پیدا کند و با این کار فضای کسب و کار را بهبود ببخشیم.

علوی همچنین در این جلسه موفقیت شهرستان در طرح ایجاد یک واحد تولیدی  با 200 نفر اشتغال را خاطر نشان نمود . ایشان همچنین ضمن بررسی بندها و برنامه های کارگروه اشتغال 98 بر اهتمام کلیه دستگاها  در محقق نمودن برنامه ها و پیش بینی اشتغال تاکید نمود.

۲۴ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۲۴
روابط عمومی اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان فیروزآباد |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید