نمایش خبر

​برگزاری کارگاه آموزشی ویژه ​کارگران بیمارستان قائم (عج) شهرستان فیروزآباد

​برگزاری کارگاه آموزشی ویژه ​کارگران بیمارستان قائم (عج) شهرستان فیروزآباد

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون ، کارو رفاه اجتماعی فیروزآباد در راستای ارتقاء سطح آگاهی کارگران با قوانین و مقررات مرتبط با قانون کار ، کارگاه آموزشی به همراه  پرسش و پاسخ در خصوص  قانون کار ویژه کارگران بیمارستان قائم (عج) فیروزآباد برگزار شد.

در این جلسه عنایت الهی بازرس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی فیروزآباد  با حضور در جمع کارگران ضمن قدردانی از تلاش و زحمات آنان  ابتدا  به تشریح موارد کاربردی و مرتبط  در خصوص کارگران شاغل در بیمارستانها و مراکز درمانی پرداخته  و آیین نامه های  مربوطه  را توضیح داد.

عنایت الهی  ضمن توزیع بخشنامه حقوق و مزایای سال 98  در مورد چگونگی روند افزایش حقوق سال 98 نیز صحبت کرد و  اظهار داشت:  هرساله شورای عالی کار میزان حداقل مزد و مزایای کارگران را تعیین نموده و کارفرما می بایست بر اساس آن دستمزد کارگران را پرداخت نماید.

وی در ادامه ضمن ارائه توضیحات مبسوطی در خصوص آئین نامه مشاغل سخت و زیان آور و نحوه ثبت نام در سامانه ، شرایط احراز و  سایر موارد مرتبط ،  با اشاره به ماده 52 قانون کار گفت: ساعات انجام کار در مشاغل سخت و زیان آور  نباید از شش ساعت در روز و 36  ساعت در هفته تجاوز نموده و ارجاع کارهای اضافه به اینگونه کارگران ممنوع است.

عنایت الهی افزود: بر اساس ماده 76 قانون تامین اجتماعی افرادی که به مشاغل سخت و زیان آور اشتغال دارند به ازای هریک سال فعالیت یک و نیم سال سابقه خدمتی برای آنها محاسبه می گردد .

در پایان حاضرین سوالات خود را مطرح و پاسخ های لازم را دریافت نمودند .

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۱۵
روابط عمومی اداره تعاون،کارورفاه اجتماعی شهرستان فیروزآباد |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید