نمایش خبر

پیام تبریک مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان فارس به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان

پیام تبریک مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان فارس به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان
سهراب مختاری مدیرکل تعاون ،کارورفاه اجتماعی استان فارس در متنی حلول ماه مبارک رمضان ، ماه عبادت و بندگی را به همه روزه داران تبریک گفت.

متن پیام به شرح زیر می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

ماه رمضان، ماه آگاهی بیشتر از حقایق هستی است و این هدف در سایه نور تلاوت قرآن و تدبر در آن به دست می‌آید.

تلاوت قرآن زمینه تعالی و بازگشت به فطرت الهی و زندگی عالی انسان را فراهم می‌سازد که این نیز از برکات ماه مهمانی خداوند است.

ماه رمضان ماه تقویت اراده و آزادی از زنجیرهای درونی است و این آرمان مقدس در پرتو عبادت خالصانه و روزه داری حقیقی دست یافتنی است.

این ماه مبارک، عشق ملکوتی وانس با محبوب جاودانه را پدید می آورد و شهد مناجات و نیایش را در کام انسان می ریزد.

امیدوارم با بهره گیری از معنویت مناجات با خدا ودرس آموزی از کتاب وحی و سنت پیامبر(ص) وائمه اطهار بتوانیم غبار تن را در زلال چشمه‌های پر برکت این ماه صیقل دهیم.

در این ماه عزیز فرصت را غنیمت شمارده و از لحظه لحظه توفیق درک ماه شریف رمضان غافل نشویم.

ماه رمضان، فرصتی برای دعا و نیایش و شب زنده‌ داری و تمسک جستن از درگاه باری تعالی است که عشق ملکوتی و اُنس با محبوب جاودانه را پدید می‌آورد و شهد مناجات و نیایش را در کام انسان می‌ریزد .

در بخش دیگری از پیام مدیرکل آمده‌است: ماه مبارک رمضان، فرصتی استثنایی و بس گران‌قدر و ارزشمند است که باید با برنامه‌ریزی صحیح به استقبال آن برویم، این ماه فرصتی برای دعا و نیایش و شب زنده‌داری است که عشق ملکوتی و انس با محبوب جاودانه را پدید می‌آورد و شهد مناجات و نیایش را در کام انسان، حلاوت می‌بخشد.

خودسازی در فرهنگ اهل بیت علیهم‌السلام براساس بایدها و نبایدهای قرآن و سنت، مصداق خودسازی اسلامی و الهی است و روایات مکرری یادآوری کرده است که روزه‌داری، فقط به دستگاه گوارش و خوردن و آشامیدن مربوط نیست، بلکه مهم کنترل انسان بر نفس اماره و مراقبت از روح انسان است.

در این ماه که دل هایمان بیش از هر زمان دیگری با آیه های پر مهر هدایت انیس می شود، توفیق روزه داری ارمغان دیگریست که ثمراتی چون تقویت اراده، رهایی از خواسته های کم ارزش دنیوی و انس با کلام وحی، تنها گوشه ای از برکات آن است. توفیقی که چنانچه به درستی درک شود زمینه تعالی انسان را تا درجات والای معرفت فراهم می کند.

والسلام علی عبادی اله الصالحین

التماس دعا

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۵۸
روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید