نمایش خبر

استاندار فارس : ورزش کارگری از اهمیت خاصی برخوردار است

استاندار فارس : ورزش کارگری از اهمیت خاصی برخوردار است
اولین شورای عالی ورزش استان فارس با محوریت ورزش کارگری برگزار شد

ورزش همگانی را بیشتر مورد توجه قرار دهیم چون شور و نشاطی که در پی دارد و در مردم ایجاد می‌کند می‌تواند فضای امید بخشی را برای جامعه به وجود بیاورد.

 دکتر رحیمی استاندار فارس که در جلسه شورای عالی ورزش استان اظهار داشت: انتظار این است که ورزش قهرمانی و حرفه‌ای ما در ورزش های تیمی و جمعی کشور جایگاه خوبی داشته باشد جای فارس در سطوح ملی و لیگ‌های برتر خالی است و این زیبنده فارس نیست که در لیگ‌های برتر فوتبال والیبال و بسکتبال که بیشتر جمعی است حداقل یک تیم نداشته باشیم تا رسیدن به این مهم نیاز به یک توجه ویژه دارد، فارس در معرفی تیم ها و ورزشکاران حرفه‌ای به ویژه ورزش های تیمی که باید ای یک جایگاهی بهتر از آنچه الان دارد را در ورزش کشور داشته باشد.

دکتر رحیمی در ادامه گفت:  لازم است دوستان در بعد زیرساخت‌های ورزشی یک آمار تحلیلی و واقعی را ارائه کنند تا ما ببینیم در دولت تدبیر و امید چه اتفاقاتی برای ورزش فارس افتاده و بد نیست یک قیاسی را با گذشته بکنند تا افکار عمومی هم با این تلاش ها آشنا بشوند.

وی افزود:  زیرساخت‌های ورزشی در دست اجرا را باید در اجرایشان تسریع کنیم و از فرصت‌های قانونی بودجه برای تکمیل آنها استفاده کنیم حتما هماهنگی بین اداره ورزش و جوانان آموزش و پرورش دانشگاه ها و نهادها در استفاده از امکانات ورزشی موجود و تجارب یکدیگر لازم است.

 وی در خصوص برنامه ریزی جهت دستیابی به اهداف برنامه های لازم در خصوص ارتقاء ورزش استان افزود : برنامه،  همچنین باید نیازهای ما در کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت را مشخص کند تا بدانیم کجا هستیم ،قرار است به کجا برسیم ، چگونه و با چه امکاناتی به هدف برسیم و از چه محلی باید تامین اعتبار به شود ، در برنامه لازم است مشخص شود که تامین اعتبار ملی، استانی، بودجه ۳ درصد نفت یا مشارکت باشد. همکاری بخش خصوصی یا خیرین یا هر محل دیگر باید در برنامه دیده شود و مشخص باشد.

 وی در خصوص اهمیت و پیشرفت چشمگیر ورزش کارگری در چند سال اخیر اظهار داشت:  همانطور که دوستان اشاره داشتند ورزش کارگری هم از اهمیت خاصی برخوردار است اما مقدمه تمام این ها را من ورزش دانش آموزی  میدانم فکر می‌کنم اگر آموزش و پرورش در مدارس پایه های ورزش را تقویت کند حتما اثرگذار خواهد بود.

 دکتر رحیمی در ادامه گفت: به موضوع اقتصاد ورزشی قبلا اشاره کردم و لازم است در این زمینه برنامه داشته باشیم زیرا هم خود ورزش می تواند رونق اقتصادی ایجاد کند و هم انسان های سالمی که پرورش می دهد می تواند نقش آفرین در توسعه اقتصادی موثر باشند.

 در این راستا توریسم ورزشی چه داخل چه خارج می تواند بسیار اثرگذار باشد ما کم کم باید به سمت و سویی برویم که با برگزاری فستیوال ها و تورنمنت ها بتوانیم جذب مخاطب داشته باشیم اگر امکان ها و نقاط دیگر که همین رفت و آمدها و اسکان ها می تواند در بازار رونق ایجاد کند.

در ادامه دکتر سهراب مختاری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس در اولین نشست شورای عالی ورزش استان با تشریح وضعیت و عملکرد ورزش کارگری و مجموعه های فرهنگی ورزشی و تفریحی کارگران استان اظهار داشت : از  سال ۱۳۹۵ با تاسیس هیئت ورزشی کارگران برای اولین بار در فارس تاکنون موفقیت‌های چشمگیری در زمینه ورزش کارگری را شاهد بودیم که از آن جمله می توان به 100 اعزام تیم ها و ورزشکاران کارگر به مسابقات کشوری و 2 اعزام به  مسابقات جهانی کارگران و کسب عناوین قهرمانی و مدال های رنگارنگ جهانی و کشوری در عرصه ورزش کارگری اشاره کرد.

دکتر مختاری ادامه داد: در زمینه ورزش های همگانی نیز با اجرای ورزش صبحگاهی در کارخانجات و پیاده روی های خانوادگی در سطح استان علاوه بر تاثیر مستقیم بر افزایش میزان بهره وری در کارگاه های هدف تا حد زیادی به ارتقای نشاط جامعه کارگری و خانواده‌های آنها منجر شده است.

وی در خصوص مجموعه های  فرهنگی ،ورزشی و تفریحی کارگران استان نیز اظهار کرد: در استان در حال حاضر ۱۷ مجموعه در حال بهره‌برداری و  فعالیت می باشد که ۱۲ فاز از این مجموعه ها در دولت تدبیر و امید تکمیل و به بهره برداری رسیده است همچنین جهت تکمیل مجموعه های در حال ساخت استان نیز برنامه‌هایی در دست اجرا می باشد.

 دکترمختاری در ادامه به ارائه پیشنهاداتی در جهت ارتقاء وضعیت ورزش استان به ویژه ورزش کارگری و رشته فوتبال پرداخت و اذعان : با همکاری کارگاه های بزرگ استان مانند پتروشیمی‌ها و پالایشگاه‌ها و کارگاه‌های با نیروی کار بالای هزار نفر و همچنین افزایش همکاری اداره کل امور مالیاتی استان در زمینه اجرای تبصره ۲ از ماده ۳۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده میتوان اعتبارات مناسبی در جهت حمایت از ورزش استان به این بخش تزریق نمود.

در جلسه مذکور کامیاب مدیر کل ورزش و جوانان فارس با تقدیر از حمایت های مسئولین دولت تدبیر و امید از برنامه‌های اداره کل و تشکر از زحمات تلاش کردن ورزش فارس ابتدا گزارشی از فعالیتهای و موفقیت های سال ۹۷ ورزش استان ارائه کرد و سپس به برنامه‌های سال ۹۸ ورزش فارس پرداخت.

۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ۱۶:۳۶
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید