نمایش خبر

مدیر روابط کار اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی فارس : جزئیات حقوق امسال کارگران اعلام شد

مدیر روابط کار اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی فارس :  جزئیات حقوق امسال کارگران اعلام شد
هر بیکار شده ، این ماه حداقل 15 میلیون ریال حقوق می گیرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان فارس ،مدیر روابط کار اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی فارس جزییات افزایش حقوق کارگران در سال جاری را اعلام کرد . افزایشی که نسبت به پارسال حدود 36 درصد است .

 هاشمی اظهار داشت : در دویست و هشتادمین نشست شورای عالی کار در اسفند ماه سال گذشته ، پس از 7 ساعت گفت و گو و رایزنی حداقل دستمزد و همچنین سایر سطوح مزدی سال 1398 کارگران ، با توافق سه گروه کارگر ، کارفرما و دولت به تصویب رسید که بر اساس آن حداقل دستمزد روزانه کارگران برای سال جاری 505 هزار و 627 ریال تعیین شد .

وی گفت:  بر اساس حداقل دستمزد ماهیانه امسال کارگران 15 میلیون و 18 هزار و 822 ریال و حق اولاد ماهیانه برای کارگران دارای یک فرزند یک میلیون و 516 هزار و 882 ریال می باشد .

به گفته هاشمی بر این اساس حق اولاد برای کارگران دارای دو فرزند ، ماهیانه 3 میلیون و 33 هزار و 764 ریال خواهد بود و پایه سنواتی ماهیانه نیز 700 هزار ریال تعیین شده است که این مبلغ به شرط داشتن یک سال سابقه کار در کارگاه به کارگر پرداخت می شود .

مدیر روابط کار اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی فارس بیان داشت : پیشنهاد شورای عالی کار برای حق مسکن ماهیانه یک میلیون ریال است که در صورت تصویب توسط هیات وزیران پرداخت خواهد شد .

وی یادآور شد : در حال حاضر حق مسکن ماهیانه 400 هزار ریال می باشد و پرداخت حق مسکن یک میلیون ریالی در گرو تایید در هیات وزیران است .

هاشمی همچنین در خصوص بن کارگری ماهیانه نیز گفت : این رقم برای هر ماه یک میلیون و نهصد هزار ریال است .

 وی خاطر نشان کرد : به این ترتیب امسال نسبت به سال پیش نزدیک به 36.5 درصد به حداقل دستمزد کارگران اضافه می شود .

هاشمی تاکید کرد : میزان افزایش سایر سطوح ماهیانه 13 درصد دستمزد به اضافه مبلغ ثابت دو میلیون و 611 هزار و 480 ریال است .

مدیر روابط کار اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی فارس یادآور شد : شورای عالی کار در اسفند ماه هر سال پس از برگزاری نشست های پی در پی و با بررسی مسائل اقتصادی کشور ، وضعیت کارگا ه های تولیدی و خدماتی ، وضعیت معیشتی کارگران را تصویب می نماید .

هاشمی اضافه کرد : این شورا مرکب از سه نفر نمایندگان کارفرمایان ، سه نفر نمایندگان کارگران ، دو نفر افراد مطلع و بصیر در مسایل اجتماعی و اقتصادی است و وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ریاست شورا را به عهده دارد ضمن اینکه این شورا دارای دبیرخانه دائمی در وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی می باشد و کارشناسان مسائل کارگری ، اقتصادی ، اجتماعی و فنی دبیرخانه مطالعات مربوط به روابط کار و شرایط کار و دیگر اطلاعات مورد نیاز را تهیه و دراختیار شورا قرار می دهند .

مدیر روابط کار اداره کل تعاون ، کار رفاه اجتماعی فارس در خصوص مقرری بیمه بیکاری بیکار شده ها نیز گفت : مقرری بیکار شده های تامین اجتماعی نیز متناسب با افزایش حقوق ، افزایش می یابد که این رقم بر اساس سال جاری برابر دستمزدها خواهد بود و برای حداقل بگیر ها همان روزانه 505 هزار و ۶۲۷ ریال و ماهیانه 15 میلیون و ۱۸ هزار و ۸۲۲ ریال می باشد.

 وی بیان داشت :  در حال حاضر ۱۳ هزار و ۷۰۰ نفر در فارس مقرری بیمه بیکاری دریافت می کنند که رقم پرداختی به آنها در سال جاری ، ماهیانه بالغ بر ۲۱۰ میلیارد ریال می‌باشد .  

۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ۱۴:۳۵
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید