نمایش خبر

برگزاری همایش بررسی مشکلات و معضلات مربوط به کارگران شرکت های خدماتی در شهرستان لامرد

برگزاری همایش بررسی مشکلات و معضلات مربوط به کارگران شرکت های خدماتی در شهرستان لامرد

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان لامرد ، دومین همایش بررسی مشکلات و معضلات مربوط به کارگران  شرکت های خدماتی فعال با حضور قریب به 70 نفر از کارگران و کارفرمایان در سالن اجتماعات شهید جنگ آور فرمانداری لامرد برگزار گردید.

در این همایش که به مدت زمانی 4 ساعت به طول انجامید در ابتدا کلیاتی راجع به قوانین و مقررات قانون کار و سپس مفصلا مباحثی راجع به مسائل ایمنی کار و مسوولیت و ضمان ناشی از تقصیر در محیط کار مورد بحث و مداقه قرار گرفته و تشریح گردید.

در ادامه مشکلات و معضلات پیش روی کارگران و کارفرمایان مطرح گردید و آحاد حاضر در جلسه به بیان عقاید نظرات و طرح سوالات و مشکلات حوزه کاری خود پرداختند.

سید محسن علوی بازرس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان لامرد ضمن بیان مطالبی در زمینه اهمیت هم اندیشی کارگران و کارفرمایان ، در راستای تنظیم صحیح روابط کار فی ما بین ؛ به نقش موثر این موضوع در هم افزایی و ارتقاء کیفی و کمی تولید و ایجاد فضای مطلوب کاری و استقرار ایمنی در محیط کار پرداخت.

 وی ضمن بیان و تذکر نقش متقابل این دو قشر در این زمینه؛ مسوولیت قانونی را خاطرنشان کرد.

علوی ضمن مرور و بیان موادی از قانون کار؛ حقوق و تکالیف متقابل و نیز جایگاه قانونی  کارگران و کارفرمایان و همچنین ادارات کار، مقررات مربوطه به صورت جامع و کامل نیز تشریح کرد.

  در بخشی از نشست با ایجاد جو مشارکت در بحث؛ کارگران و کارفرمایان حاضر در نشست که متشکل از صنوف مختلف بودند به بیان دیدگاههای خود در زمینه مباحث مطروحه پرداخته و پیشنهاداتی ارائه نمودند که بطور جداگانه مورد بررسی قرار گرفت.

در بخشی دیگر از زمان جلسه؛ کارگران هر کارگاه به طور جداگانه مسایل و معضلات مبتلا به را مطرح نموده و کارفرمایان مربوطه با حسن ظن و رفتار شاسته به مسایل مطرح شده پاسخ و توجیهات خود را مطرح کردند. در پایان این بخش نکات حقوقی لازم  توسط کارشناس حاضر در جلسه ،به طرفین ابراز گردید.

در پایان، پاره ای سوالات حقوقی توسط کارگران و کارفرمایان حاضر مطرح گردید که با توجه به مدت باقیماتده  پاسخ  لازم توسط کارشناس مربوطه داده شد. 

۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ۱۳:۲۱
روابط عمومی اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی شهرستان لامرد |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید