نمایش خبر

برگزاری اولین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان فراشبند در سال جدید

برگزاری اولین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان فراشبند در سال جدید

رفعت پناه سرپرست اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی فراشبند: بزودی اتاق فکر تخصصی کارآفرینان و سرمایه گذاران شهرستان فراشبند تشکیل خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی فراشبند اولین جلسه کارگروه اشتغال این شهرستان با حضور فرماندار،معاونت فرمانداری،مسئول دفتر نماینده، بخشداران،شهرداران،جمعی از روسای ادارات و کارآفرینان و سرمایه گذاران شهرستان در محل فرمانداری برگزار گردید.

در این جلسه فروغی فرماندار و رئیس کارگروه اشتغال فراشبند ضمن تبریک اعیاد شعبانیه کسب رتبه برتر واحد اشتغال اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی در سال گذشته را تبریک و این امر را حاصل تلاش جمعی اعضای کارگروه بویژه دبیر کارگروه و همکاران اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی دانست.

 وی با اشاره به نرخ بیکاری 4/12 درصدی شهرستان اظهار داشت: کاهش نرخ مذکور عزم جدی مسئولین و مشارکت حداکثری بخش خصوصی و تعاونی های شهرستان را می طلبد.

 وی ظرفیت های سرمایه گذاری و اشتغال شهرستان را مناسب ارزیابی و اعلام داشت: با تبدیل شهرک صنعتی به ناحیه صنعتی و همچنین حضور سرمایه گذار و احداث حداقل سه سوله در ماه های آتی بستر مناسبی جهت حضور سرمایه گذاران و اجرای طرح های مختلف صنعتی در شهرستان با توجه به پتانسیل های موجود در زمینه احداث سردخانه،صنایع بسته بندی و سورتینگ قصب و خرما، فرآوری محصولات کشاورزی و ... فراهم می گردد.

فروغی در پایان چشم انداز اشتغال شهرستان را روشن ارزیابی و اظهار داشت: با حضور سرمایه گذاران خارجی در حوزه انرژی های نو، تولید لامپ led در شهرک صنعتی، سرمایه گذار قطری در زمینه پرورش شتر،استارت مجدد فاز 2 پالایشگاه گاز دالان و همچنین واگذاری بیش از 60 هکتار زمین به شرکت فرآوری سرمه در راستای اجرای فاز جدید فعالیت شرکت شاهد ایجاد اشتغال پایدار و جذب حداکثری نیروی بومی در سالجاری باشیم.

مردانلو معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری شهرستان نیز فرصت های سرمایه گذاری شهرستان را در زمینه گاز و نفت،انرژی های نو،گردشگری، صنایع تبدیلی قصب و خرماو ... ذکر و از اعضای کارگروه اشتغال شهرستان خواست:  زمینه های جدید سرمایه گذاری شهرستان را شناسایی و در تهیه بانک اطلاعاتی فرصت های سرمایه گذاری شهرستان با اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی همکاری نمایند تا با تشکیل بانک اطلاعاتی مذکور زمینه لازم جهت برنامه ریزی مناسبت تر حوزه اشتغال شهرستان مهیا گردد.

رفعت پناه سرپرست اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی و دبیرکارگروه اشتغال شهرستان نیز گزارشی از وضعیت اجرای طرح های حوزه اشتغال در سال گذشته از جمله کارورزی را ارائه و اظهار داشت: تا امروز 37 مورد قرارداد کارورزی بین مشمولان طرح کارورزی و واحدهای پذیرنده شهرستان منعقد شده است که خوشبختانه 9 نفر از کارورزان پس از پایان دوره کارورزی جذب و 19 نفر نیز هم اکنون در حال طی کردن دوره می باشند.

 وی کارورزی را فرصت مناسبی جهت کسب مهارت و آموزش برای مشمولین و همچنین طرحی در راستای حمایت از کارفرمایان و فعالان اقتصادی در شهرستان دانسته و اظهار داشت:  هر کارگاه دارای کد بیمه با سابقه فعالیت بیش از یک سال که داری حداقل یک نفر بیمه شده باشد می تواند در سامانه کارورزی به آدرس http://www.portaltvto.com/internship/main_page/main ثبت نام و پس از تایید سامانه با همآهنگی اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی فراشبند اقدام به انعقاد قرارداد با مشمولین طرح کارورزی نموده و پس از طی مدت کارورزی با بکارگماری فرد مذکور از تخفیفات بیمه ای 100 درصدی سهم کارفرما در سال اول و پنجاه درصدی سال دوم برخوردار گردد.

وی طرح کارورزی را مختص فارغ التحصیلان دانشگاهی با مدرک تحصیلی کاردانی تا فوق لیسانس و دکترا ذکر کرد و افزود: متقاضیان می بایست در هنگام ثبت نام دارای شرایط سنی بین 25 تا 33 سال بوده و در دو سال گذشته کمتر از سه ماه بیمه داشته باشند تا مشمول طرح گردند.

رفعت پناه در ادامه طرح های ملی و استانی در دست اقدام را طرح کارورزی،مهارت آموزی در محیط کسب و کار واقعی،هر بنگاه اقتصادی یک اشتغال، مشوق بیمه کارفرمایی ماده 71 ، طرح اشتغال پایدار روستایی و فراگیر و ... ذکر کرد و خواستار همکاری همه جانبه ادارات متولی در راستای اجرای مناسب طرح های مذکور شدند.

سرپرست اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی ضمن اشاره به فعالیت مجدد سامانه رصد اشتغال و تاکید استاندار و فرماندار شهرستان به ثبت اشتغال ایجاد شده در سامانه مذکور،خواستار جدیت دستگاههای اجرایی شهرستان در شناسایی اشتغال ایجاد شده در زیر مجموعه خود ، ثبت اشتغال واقعی و ارائه گزارش نهایی به دبیرخانه کارگروه اشتغال شهرستان شدند تا با تجمیع آمار و شناسایی افراد بکار گمارده شده ،آمار واقعی بیکاران شهرستان به منظور برنامه ریزی و اجرای بهتر طرح های اشتغالزا مهیا گردد.

رفعت پناه در پایان جلسه پیشنهاد نمود:  اتاق فکری با حضور کارآفرینان،سرمایه گذاران و فعالان بخش خصوصی و تعاونی شهرستان به منظور شناسایی فرصت های سرمایه گذاری و تسهیل امور مربوط به سرمایه گذاری و ... در شهرستان با محوریت فرمانداری و دبیرخانه کارگروه اشتغال شهرستان تشکیل گردد که  مقرر گردید کمیته مذکور در سالجاری تشکیل و نقطه نظرات آنها در کارگروه اشتغال شهرستان مطرح گردد.

۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ۱۳:۱۴
روابط عمومی اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی شهرستان فراشبند |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید