نمایش خبر

برگزاری دهمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری در ​شهرستان آباده

برگزاری دهمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری در ​شهرستان آباده

دهمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان آباده به ریاست معاون فرمانداری آباده با حضور مدیران، مسئولان و نمایندگان دستگاه های عضو کارگروه در سالن جلسات فرمانداری آباده برگزار شد.

در ابتدای جلسه حجت علی سلیمی معاون فرمانداری آباده به اهمیت تحقق اهداف اشتغال زایی در شهرستان تاکید نمود و گفت: اهمیت موضوع اشتغال و بازار کار در مسایل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به اندازه ای است که به عنوان یکی از موضوعات موثر بر رشد اقتصادی و کاهش مشکلات بیکاری در کشور به صورت مستقیم نقش آفرینی می کند.

سلیمی همچنین با تأکید بر نقش مؤثر برنامه ریزی در حوزه اشتغال خواستار اعلام برنامه های این حوزه از سوی دستگاههای اجرایی شهرستان به منظور تدوین بسته های اشتغال و سرمایه گذاری در سطح شهرستان گردید. ایشان همچنین به لزوم جهت دهی هدفمندجلسات کارگروه اشتغال شهرستان به منظور تأثر گذاری هر چه بیشتر جلسات در جهت رفع مسائل اشتغال شهرستان در سال آینده اشاره کرد.

در ادامه بهرام هاشمی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آباده ضمن قرائت دستور کار جلسه ، گزارش اقدامات صورت پذیرفته در حوزه های اشتغال ، تسهیلات و سامانه رصد را به اطلاع حاظرین در جلسه رساند.

هاشمی گفت : تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در حوزه های اشتغال و کارآفرینی نیازمند همکاری همه جانبه دستگاههای اجرایی سطح شهرستان می باشد.

وی تاکید کرد: با اشاره به تشکیل کمیته نظارت بر طرح های تسهیلات اشتغال فراگیر و روستایی ، بر ضرورت همکاری دستگاههای اجرایی با این اداره در نظارت بر طرح های دریافت کننده تسهیلات، به منظور جلوگیری از انحراف منابع تخصیص یافته به متقاضیان طرح های اشتغال زا  به سمت و سویی غیر از مصوبات کارگروه اشتغال شهرستان است .

در پایان برخی از اعضاء، مسائل مطرح دستگاه اجرایی خویش در حوزه اشتغال بویژه مشکلات مربوط به ثبت افراد مشغول بکار در سامانه رصد اشتغال را بیان نمودند و مقرر گردید مراتب جهت بررسی به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ارسال گردد.

 در این جلسه 5 طرح متقاضی تسهیلات اشتغال فراگیر با مبلغ بالای 2500 میلیون ریال در حوزه های صنعت، توانبخشی سالمندان ، دامداری و انرژی های تجدید ناپذیر که در کمیته فنی شهرستان بررسی شده بود مصوب گردید.  

۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ۱۱:۰۶
روابط عمومی اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی شهرستان آباده |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید