نمایش خبر

لزوم افزایش مزد کارگران ساختمانی

لزوم افزایش مزد کارگران ساختمانی
در جلسه انجمن های صنفی صنعت ساختمان استان مطرح شد: اگر میخواهیم مشکل کمبود کارگر ساختمانی ایرانی حل شود، لازم است مزد کارگر ساختمانی افزایش یابد.
سهراب مختاری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس در جمع بازرسان انجمن های صنفی کارگری و کارفرمایی صنعت ساختمان فارس با تاکید بر این مطلب و طرح یک پرسش گفت: شورای عالی کار بایستی به این امر ورود کند؛ چرا کارگر ایرانی در دیگر کشورها مانند امارت و ژاپن خوب کار می کند اما در کشور خودش نه؟
وی افزود: حتی افراد تحصیلکرده ایرانی هم در کشور های دیگر به انواع کار ساختمانی مشغولند که دلیل آن هم درآمد بالاست.
سهراب مختاری با اشاره به لزوم افزایش مزد کارگران ساختمانی ادامه داد: مزد کارگر ساختمانی باید متناسب با زحمتش باشد چرا که سختی کار کارگران ساختمان بسیار زیاد است.
مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان فارس اظهار داشت: نهضت به کارگیری کارگران ایرانی با حقوق و مزایای متناسب با کار را بایستی مد نظر قرار داد و فضای کار برای اتباع غیر مجاز نا امن باشد.
مختاری با بیان اینکه سیستم بیمه کارگران ساختمانی بایستی اصلاح شود بیان کرد: پای افرادی که خارج از ضابطه بیمه کارگر ساختمانی شده اند و کسانی که در این امر دخیلند روی خون بچه های کارگران ساختمانی است و دقت داشته باشید کسی که بیمه می شود واقعا کاگر ساختمانی باشد؛ اگر کوتاه بیایید مسئولید.
وی در ادامه به مدیران تشکلات کارگری و کارفرمایی صنعت ساختمان فارس گفت: ساماندهی امور مالی ، اداری و اصلاح ساختار تشکیل مجامع مواردی است که بایستی در دستور کار خود قرار دهید.
وی همچنین به استاندارد سازی کارگاه های ساختمانی اشاره کرد و ادامه داد: کار فرمایان موکلف هستند تا وسایل ایمنی را در اختیار کارگران قرار دهند و انجمن های صنفی کارگری و کارفرمایی نیز خود باید ناظر بر این مهم باشند.
۱۴ اسفند ۱۳۹۷ ۱۴:۲۹
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید