نمایش خبر

تقدیر استاندار فارس از مدیر کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان فارس

تقدیر استاندار فارس از مدیر کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان فارس
استاندار فارس در جلسه شورای برنامه وتوسعه استان: مدیران دستگاه های اجرایی از ظرفیت های قانون بودجه استفاده کنند.

 استاندار فارس گفت: دولت با توجه به تنگناهای مالی پیش آمده تدابیر مناسبی را برای گذر از این سال سخت در بودجه اندیشیده که تحقق این تدابیر اهتمام همه مدیران کل دستگاه های اجرایی در بهره گیری از ظرفیت های بودجه را طلب می کند.

دکتر عنایت الله رحیمی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان فارس با اشاره به اینکه لایحه بودجه در حال بررسی در مجلس شورای اسلامی است افزود: دولت با توجه به تنگناهای مالی پیش آمده تدابیر مناسبی را برای گذر از این سال سخت در بودجه اندیشیده که تحقق این تدابیر اهتمام همه مدیران کل دستگاه های اجرایی در بهره گیری از ظرفیت های بودجه را طلب می کند.

نماینده عالی دولت در استان فارس جذب مشارکت های بخش خصوصی در اجرای پروژه های عمرانی بر اساس تبصره 19قانون بودجه را یکی از راهکارهای غلبه بر تنگناهای اقتصادی به منظور پیشبرد امور دانست و تاکید کرد: مدیران هر یک از دستگاه های اجرایی باید تا پایان سال جاری بیش از پیش به سمت و سوی واگذاری پروژه ها پیش بروند.

وی با بیان اینکه حدود 3هزار و 200 پروژه نیمه تمام در استان فارس وجود دارد، خاطرنشان کرد: بی تردید یکی از ملاک های سنجش عملکرد مدیران میزان بهره گیری آنها از ظرفیت تبصره 19 قانون بودجه خواهد بود.

استاندار یاد آور شد: در صورتی که پروژه های یاد شده جذابیت لازم را برای سرمایه گذاران ندارند؛ این امکان وجود دارد که بسته های سرمایه گذاری در کنار این پروژه ها تعریف شده و سود اوری لازم برای جذب سرمایه گذاران فراهم شود.

رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان فارس همچنین به ظرفیت های دیگر بودجه از جمله بند (ه) تبصره 5 این قانون اشاره کرد و افزود: مدیران دستگاه های اجرایی از طریق دستگاه های ملی پیگیر افزایش سقف اعتبارات باشند تا بتوانند سهم دستگاه خود را در مواردی که شامل این بند می شود افزایش دهند.

وی همچنین به بند واو تبصره 5 قانون بودجه نیز اشاره کرد و گفت: به رغم تلاش های قابل تقدیری که در زمینه تهاتر و استفاده از این ظرفیت قانونی انجام شده امکان استفاده در حد بالاتری وجود داشت که دستگاه ها می توانستند از آن بهره ببرند.

دکتر رحیمی ادامه داد: در حالی که حدود 20 هزار میلیارد ریال بدون در نظر گرفتن سقف استانی در نظر گرفته شده است اما  بعضی از دستگاه های اجرایی بدون بهره گیری از این امکان قانون بودجه در پرداخت هزینه های آب و برق ومخابرات دچار مشکل شده اند.

استاندار فارس از همه مدیران دستگاه های اجرایی خواست با توجه به اینکه این بند از تبصره 5 در قانون بودجه 98 نیز لحاظ شده است با بهره گیری از آن علاوه بر تامین بخشی از هزینه های مورد نیاز دستگاه خود زمینه تامین هزینه های سازمان های خدمات رسان را نیز فراهم کنند.

 همچنین دراین جلسه دکتر رحیمی استاندار فارس و رییس شورای برنامه ریزی استان به همراه رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و دبیر شورای برنامه ریزی فارس با صدور لوح تقدیر مشترکی از زحمات سهراب مختاری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس تقدیر کردند.

در لوح تقدیر که در این جلسه شورای برنامه استان به وی اعطاء شد خطاب به مختاری آمده است: باتوجه به اهمیت و جایگاه رفیع شورای برنامه ریزی و توسعه استان در رشد و بالندگی استان و کشور و نظر به تلاش و کوشش جنابعالی به عنوان عضو اصلی و نماینده محترم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شورای برنامه ریزی و توسعه استان فارس در سال های 97-95 و ارائه نظرات و پیشنهادات سازنده، حضور موثر، مستمر و منظم در جلسات و تشریک مساعی در پیشبرد اهداف و امور برنامه ریزی استان، از جنابعالی قدردانی و سپاسگزاری می گردد. 

۱۳ اسفند ۱۳۹۷ ۱۵:۰۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید