نمایش خبر

هر کارگاه واجد الشرایط بایستی نسبت به تشکیل کمیته انضباط کار در شهرستان ارسنجان اقدام نماید.

هر کارگاه واجد الشرایط بایستی نسبت به تشکیل کمیته انضباط کار در شهرستان ارسنجان  اقدام نماید.

روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ارسنجان از جلسه ای با حضور کارفرمایان  این شهرستان در محل دفتر رییس این اداره در خصوص تشکیل کمیته انضباط کار در کارگاه های واجد الشرایط خبر داد.

 سعید زارع سرپرست این اداره در این جلسه هدف از تشکیل کمیته انضباطی کار در تمامی صنوف مبنی بر ایجاد محیطی سالم در جهت افزیش کارایی و بهبود کمی و کیفی فعالیت ها و بر حذر داشتن کارکنان از بی نظمی و کم کاری است.

وی افزود: تنبیه کارکنان خاطی و به منظور بررسی نیل به اهداف سازمانی و ایجاد محیطی سالم و تنظیم روابط کار و فراهم نمودن زمینه های تفاهم و ترویج اخلاق حسنه و حسن سلوک و تشویق و ترغیب کارکنان به خلاقیت و ابداع و ابتکار و بهره وری کامل از ماشین آلات در خط تولید، جلوگیری از ضایعات بی مورد و اتلاف وقت از دیگر اهداف این جلسه است.

سعید زارع با اشاره به آیین نامه وزارتخانه در این مورد، ادامه داد: به منظور رسیدگی به تخلفات انضباطی کلیه کارگران، کمیته هایی تحت عنوان کمیته انضباطی کار مرکب از نماینده کارفرما، نماینده کارگران که کارگران آن را انتخاب می کنند و یک نفر نماینده از میان سرپرستان به انتخاب سرپرستان تشکیل می شود.

وی اضافه کرد: افرادی نیز به عنوان اعضای علی البدل تعیین می شوند تا در صورت قطع رابطه عضو اصلی  برای باقیمانده دوره ،حسب مورد جایگزین می گردند .پس از تعیین اعضاء کمیته وصدور اعتبار نامه جهت اعضاءآن تصمیمات کمیته انضباط کاربر اساس مفاد آئین نامه گرفته خواهد شد.

سرپرست اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: جلسات کمیته های انضباط کار با حضور اکثریت اعضا رسمیت یافته و تصمیمات آنان با اکثریت آراء معتبر است و بنابراین کارفرما می بایست با تدوین آیین نامه انضباط کار مختص کارگاه خود کلیه موارد تنبیه و تذکر و تشویق کارگران را براساس مفاد آئین نامه انضباط کار اجرا کند.

۱۳ اسفند ۱۳۹۷ ۱۱:۴۲
روابط عمومی اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی شهرستان ارسنجان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید